Andrzej Duda z wizytą w Australii. Zakup fregat pod znakiem zapytania [WIADOMOŚCI DNIA]

Andrzej Duda z wizytą w Australii i Nowej Zelandii

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Australii, samolot komercyjnych linii z delegacją na pokładzie wylądował po południu na lotnisku w Melbourne. Prezydent Andrzej Duda miał podczas wizyty w Australii podpisać list intencyjny w sprawie zakupu fregat. Do tego jednak może nie dojść. Według informacji Radia ZET zdecydował o tym premier Mateusz Morawiecki.

Porozumienie ws. uroczystości na Westerplatte

Uroczystości rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września na Westerplatte odbędą się z pełnym ceremoniałem wojskowym - zapewnił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Tym samym doszło do porozumienia z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem. Wojsko polskie weźmie udział w uroczystościach, ale nie zostanie odczytany apel smoleński.

Darłówko: Odnaleziono ciało dziecka

W Darłówku w czasie akcji poszukiwawczej odnaleziono ciało dziecka. To prawdopodobnie 11-latka, jedno z dwojga dzieci zaginionych we wtorek nad morzem. Wówczas podczas kąpieli w morzu w Darłówku zaginęła trójka rodzeństwa. Niedługo po zdarzeniu fale wyrzuciły na brzeg 14-letniego chłopca. Pomimo prób reanimacji zmarł w szpitalu. Pozostała dwójka rodzeństwa została uznana za zaginioną.

Powodzie w Indiach

W powodziach na południu Indii, w stanie Kerala zginęły 164 osoby. Monsunowe deszcze spowodowały osunięcia ziemi - wiele ofiar straciło życie w zawalonych budynkach. 150 tysięcy osób jest bez dachu nad głową.

Ginekolog podejrzany o gwałt i molestowanie pacjentek

Policja zatrzymała ginekologa z Zabrza. Mężczyzna jest podejrzany o gwałt i molestowanie. Dostał zakaz zbliżania się do pacjentek. Z ustaleń śledczych wynika, że do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie ginekologa w latach 2016-2018. Lekarzowi grozi do 12 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Pogoda w sobotę

Pogoda w sobotę w wielu miejscach w Polsce będzie burzowa. Burze mogą wystąpić głównie na Podlasiu, Warmii i Mazurach, w Kujawsko-Pomorskiem i na Śląsku, a także na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, w Wielkopolsce i w Łódzkiem. Najchłodniej w sobotę będzie na wybrzeżu - ok. 21-22 stopni Celsjusza, najgoręcej - w zachodniej części Polski, gdzie słupki rtęci wskażą nawet 29-30 stopni.

Więcej o:
Komentarze (70)
Andrzej Duda z wizytą w Australii. Zakup fregat pod znakiem zapytania [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • dziadwawelski

  Oceniono 28 razy 18

  Nasz "budyniowy admirał" podobno "nabywa" dla ojczyzny narzędzia naszej "dominacji na morzach i oceanach" ;-))) A przepraszam zapomniałem, że nasz "zasłużony, młodociany opozycjonista" Matheus pierwszy "uczciwy bankster" IV RP zmienił rozkazy dla naszego dupianego admirała ;-))) Wstawajcie z kolan pachołki ;-)))

 • guarnica

  Oceniono 18 razy 14

  Jak mówił któryś z pisowskich posłów Duda jest podobno bardzo pracowity. Ciekawe ile czasu będzie w Australii i jak bardzo sie napracuje. Po powrocie konieczny będzie solidny wypoczynek. Może Wyspy Zielonego Przylądka albo Miami Beach. Oczywiście na nasz koszt.

 • guarnica

  Oceniono 17 razy 13

  A jak tam jego angielski ? Taki jak Morawieckiego ? Jeden i drugi miał ponoć mówić biegle, a rzeczywistość pokazała, że to poziom gimnazjum na ocenę mierną.

 • ymiatacz

  Oceniono 17 razy 13

  Typowa wycieczka turystyczno-krajoznawcza bandy kulawego na koszt podatnika. Wzieli kilkudziesiąt osób, gdzie koszt jednej osoby to min. 100 tys, miały być negocjacji zakupu fregat a okazuje się, że wszystko było ustawione i tych fregat nie będzie.

 • jur.jam

  Oceniono 14 razy 12

  Szkoda pieniędzy na wycieczki tego Figuranta !!!!!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 16 razy 12

  Miło patrzeć, jak się PiSuary żrą między sobą.

 • alima.zgali451

  Oceniono 14 razy 12

  Kukiełka prezesa może się znowu wzruszy albo zacznie udawać groźnego, wszystko zależy od zaleceń jego zwierzchnika bezzębnego Jarosława.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX