Spotkanie Pawła Adamowicza z wojskowymi ws. Westerplatte [WIADOMOŚCI DNIA]

Spotkanie Adamowicza z przedstawicielami wojska

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ma się dziś spotkać z przedstawicielami armii w związku z organizacją uroczystości 1 września na Westerplatte. W ubiegłym tygodniu szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że prezydent odmówił wojsku udziału w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej. 

GUS o zatrudnionych w przedsiębiorstwach

Główny Urząd Statystyczny poinformuje dziś o sytuacji osób zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw. Dowiemy się, o ile w lipcu wzrosło zatrudnienie i przeciętne wynagrodzenie w firmach zatrudniających powyżej 9 osób. Ekonomista Banku Zachodniego WBK Grzegorz Ogonek przypomina, że w czerwcu zatrudnienie wzrosło o 3,7 procent, licząc rok do roku. Ekspert uważa, że odczyt za lipiec będzie na zbliżonym poziomie, choć może być nieco niższy ze względu na trudności z pozyskaniem pracowników w niektórych zawodach.

Premiera filmu "303. Bitwa o Anglię"

Dziś na ekrany polskich kin wchodzi film Davida Blaira "303. Bitwa o Anglię". Przedstawia on historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki - legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej.

USA odwołuje paradę

Stany Zjednoczone odwołały paradę wojskową z okazji Dnia Weterana. Miała się ona odbyć 10 listopada, ale prawdopodobnie zostanie zorganizowana w 2019 r. Pentagon poinformował, że za zmianą stoją kwestie finansowe. W czwartek amerykańskie media informowały, że dotarły do kosztorysu, wedle którego parada miała kosztować 93 mln dolarów, czyli 80 mln dolarów więcej, niż początkowo planowano.

Pogoda

Pogoda we wtorek: będzie ciepło i słonecznie. Przelotne opady mogą pojawić się w woj. lubelskim i podkarpackim.

Prezydent wręczył 11 nominacji generalskich. Odznaczył też amerykańskiego dowódcę

Więcej o: