Ewakuacja w Kołobrzegu. Saperzy będą wyciągać bomby z dna Bałtyku [WIADOMOŚCI DNIA]

Ewakuacja w Kołobrzegu

Wielka operacja na lądzie i w morzu. Saperzy mają dziś zabrać bomby z dna Bałtyku kilka metrów od plaży osiedla Podczele w Kołobrzegu. Akcja saperów zależy od pogody i warunków w morzu - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin komandor podporucznik Jacek Kwiatkowski rzecznik prasowy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża:
Rozbrajaniem trzech bomb zajmie się kilkunastu saperów. Akcja jest niebezpieczna i bardzo ciężka - mówi podporucznik Jacek Kwiatkowski. Na godzinę 7 zaplanowano ewakuację osiedla. Ewakuowanych ma być kilka tysięcy osób.

Polscy medaliści wracają z Berlina

Polscy lekkoatleci z workiem medali wracają z zakończonych wczoraj Mistrzostw Europy w Berlinie. Nasza reprezentacja wyląduje rano w Warszawie, a przed 10.00 spotka się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Biało-czerwoni zdobyli w sumie 12 medali. 7 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy drugie miejsce, a wyprzedziła nas tylko Wielka Brytania.

Andrzej Duda będzie rozmawiał o ordynacji do PE

Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś po południu z ugrupowaniami, które zaapelowały do niego o zawetowanie nowej ordynacji do Parlamentu Europejskiego. Do zablokowania ustawy autorstwa PiS wezwały wspólnie Kukiz'15, PSL, Partia Razem i Prawica RP. Andrzej Duda przyznał w ubiegłym tygodniu, że skłania się ku zawetowaniu przepisów.

Resort będzie współprowadzić Muzeum Gross-Rosen

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie współprowadzącym Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. List intencyjny w tej sprawie zostanie dziś podpisany w siedzibie resortu. W uroczystości weźmie udział minister Piotr Gliński. Gross-Rosen należał do jednych z najcięższych niemieckich obozów zagłady. Według szacunków, przez to miejsce przeszło około 125 tysięcy osób, spośród których 40 tysięcy zmarło. 

Dalsze rozmowy Korei Południowej i Północnej

W miejscowości Panmundżom, która znajduje się w Koreańskiej Strefie Zdemilitaryzowanej, dojdzie do rozmów wysokiego szczebla przedstawicieli Korei Północnej i Korei Południowej. Rozmowy mają stanowić podsumowanie wykonania ustaleń, które wypracowano na poprzednim szczycie.

Pogoda na poniedziałek: wracają upały. Termometry pokażą nawet 33 stopnie

Więcej o:
Komentarze (8)
Ewakuacja w Kołobrzegu. Saperzy będą wyciągać bomby z Bałtyku [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • hotei

  Oceniono 1 raz 1

  nie lepiej to robic w zimie jak ludzi na plazy nie ma?

 • obrazony2x

  Oceniono 5 razy 1

  Tak to jest, jak wpuścicie PSA na plażę :(
  POpsuje wszystkim urlop i biznes, aby dostać medal i premię, bo w łapę nie dostał ;)
  Jak on to znalazł?

 • zenith700

  0

  Podobno zamknęli całą okolicę w promieniu 9 km. Chyba ich pos.rało...
  A może to były bomby atomowe?

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy -2

  "Rozbrajaniem trzech bomb zajmie się kilkunastu saperów."
  ==============================================
  Straszny ścisk będzie przy tych bombach...

 • lukasz2711

  Oceniono 2 razy -2

  "Gross-Rosen należał do jednych z najcięższych niemieckich obozów zagłady." podszkolcie się moi mili.

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy -3

  "Gross-Rosen należał do jednych z najcięższych niemieckich obozów zagłady. Według szacunków, przez to miejsce przeszło około 125 tysięcy osób, spośród których 40 tysięcy zmarło."
  =========

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy -4

  Gross-Rosen należał do jednych z najcięższych niemieckich obozów zagłady. Według szacunków, przez to miejsce przeszło około 125 tysięcy osób, spośród których 40 tysięcy zmarło."
  =======
  "Konzentrationslager Groß-Rosen (uproszczona pisownia: Gross-Rosen) – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny, istniejący w latach 1940–1945, nieopodal wsi Rogoźnica (nazwa powojenna) w dzisiejszej Polsce, będący na czele ponad setki obozów pracy założonych na Śląsku, na terenie Czech i Niemiec."
  pl.wikipedia.org/wiki/Groß-Rosen

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX