Front burzowy nad wschodnią Polską. Ostrzeżenia dla ośmiu województw [WIADOMOŚCI DNIA]

Pogoda. Ostrzeżenia przed burzami na wschodzie Polski

Nad Polską przesuwa się front burzowy z wiatrem i gradem - w Radomiu po ulewie woda sięgała metra, a w Świętokrzyskiem wichura zrywała dachy. Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia obowiązuje w północnej części woj. śląskiego. Ostrzeżenie drugiego stopnia wprowadzono we wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego i południowej śląskiego, a także w woj. podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim. Gdzieniegdzie w woj. świętokrzyskim i małopolskim obowiązują ostrzeżenia trzeciego stopnia. 

2 października przesłuchanie Donalda Tuska

Przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold odbędzie się 2 października. Tusk złoży zeznania jako ostatni ze świadków, następnie komisja sporządzi raport końcowy. Spółka Amber Gold powstała w 2009 r., miała inwestować pieniądze klientów w kruszce, oferując wysokie oprocentowanie. W 2012 r. spółka upadła, zostawiając na lodzie niemal 19 tys. klientów.

Pożegnanie gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego

W rodzinnym grobowcu na warszawskich Powązkach złożono urnę z prochami generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. Generał zmarł 3 sierpnia w wieku 101 lat. Walczył w powstaniu warszawskim, był oficerem Wojska Polskiego. Na uroczystości zabrakło m.in. premiera, prezydenta i konstytucyjnych ministrów.

Pogrzeb Tomasza Stańki

Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie pożegnano Tomasza Stańkę, jednego z najwybitniejszych muzyków polskiej i europejskiej sceny jazzowej.
Spoczął w Alei Zasłużonych. Tomasz Stańko zmarł 29 lipca w Warszawie. Miał 76 lat.

Strzelanina w Kanadzie

Kanadyjska policja aresztowała sprawcę strzelaniny w prowincji Nowy Brunszwik. Strzelanina miała miejsce w Fredericton. Po 7 rano czasu lokalnego w północnej części tego miasta rozległy się strzały. Policja poinformowała o o 4 ofiarach śmiertelnych. Motywy sprawcy na razie nie są znane.

Więcej o: