Strajk pilotów linii lotniczych Ryanair. Odwołane loty do Polski [WIADOMOŚCI DNIA]

Strajk pilotów linii lotniczych Ryanair

Strajk pilotów irlandzkich linii lotniczych Ryanair w Niemczech, Belgii, Holandii, Irlandii i Szwecji. Akcja protestacyjna dotknie także Polaków, bo zostały odwołane loty do i z naszego kraju. W związku ze strajkiem pilotów z pięciu krajów nie poleci dziś prawie 55 tysięcy pasażerów. W sumie zostało odwołanych prawie 400 lotów taniego przewoźnika z 2400 zaplanowanych na dzisiaj. Najwięcej - 250 - w Niemczech, w Belgii ponad 100. Związkowcy domagają się poprawy warunków pracy i podwyższenia płac.

Pogrzeb generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego

Pogrzeb generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego, prezesa Związku Powstańców Warszawskich. Lotnik, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, zmarł 3 sierpnia w Warszawie. Miał 101 lat. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą o godzinie 13 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Po nabożeństwie generał zostanie pochowany w grobie rodzinnym.

Pogrzeb Tomasza Stańki

10 sierpnia odbędą się także uroczystości pogrzebowe Tomasza Stańki - legendy jazzu, trębacza, kompozytora, mistrza improwizacji. Artysta zmarł 29 lipca 2018, w wieku 76 lat. Tomasz Stańko był jednym z najpopularniejszych muzyków jazzowych w Polsce, jego talent był doceniany także za granicą. Występował z najsłynniejszymi muzykami w Polsce i na świecie, między innymi z Krzysztofem Komedą, Adamem Makowiczem, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, a także z Peterem Warrenem, Edwardem Vesalą, Garym Peacockiem i wieloma innymi, słynnymi artystami jazzu. Tomasz Stańko wydał 41 płyt, jako lider różnych zespołów i przedsięwzięć muzycznych.

Andrzej Duda spotka się z harcerzami

Prezydent Andrzej Duda spotka się z harcerzami biorącymi udział w zlocie ZHP w Gdańsku. Zlot jest częścią jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. Prezydent rozpocznie wizytę o 18.15 od spaceru po ponad 100-hektarowym miasteczku, jakie powstało na Wyspie Sobieszewskiej. Wizytę prezydenta zakończy spotkanie z uczestnikami zlotu, podczas którego planowane jest jego wystąpienie.

Francja: 1600 osób ewakuowanych w związku z ulewami

Z kempingów i domostw francuskich departamentów Drome, Ardeche i Gard ewakuowano 1600 osób. Francuskie MSW informuje, że małe strumienie zamieniły się w rwące potoki i zalewają obszary u ujścia Rodanu. Powodzie zagrażają środkowej i południowo-wschodniej części Francji. Rodan przybrał po ulewnych deszczach, które nawiedziły ten kraj. Szef resortu spraw wewnętrznych Gerard Collomb, poinformował na Twitterze, że w akcję ratowniczą zaangażowano ponad 400 policjantów, żandarmów oraz strażaków.

Pogoda na piątek

Pogoda w piątek to początek zapowiadanego ochłodzenia. Idzie ono od zachodu. W większości województw nadal jednak obowiązują ostrzeżenia IMGW przed upałami. Pojawią się też burze. Pogoda na piątek tutaj >>>

Dlaczego powinniśmy pić dużo wody?

Więcej o: