BBC: Maria Skłodowska-Curie najbardziej wpływową kobietą w historii [WIADOMOŚCI DNIA]

Maria Skłodowska-Curie najbardziej wpływową kobietą w historii

Maria Skłodowska-Curie uznana została przez magazyn BBC History za najbardziej wpływową kobietę w historii. W uzasadnieniu podkreślono, że Skłodowska-Curie stworzyła nową naukę i jest dwukrotną laureatką nagrody Nobla. Zmieniła świat nie raz, ale dwa razy" - uzasadniano.

Konflikt w związku z obchodami wybuchu II wojny światowej

Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował dzisiaj, że władze Gdańska nie zaprosiły przedstawicieli wojska na rocznicę wybuchu II wojny światowej 1 września na Westerplatte. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz stwierdził, że wojsko będzie, ale nie odbędzie się ceremoniał wojskowy.

 

Rajmund Andrzejczak ma zostać nowym szefem Sztabu Generalnego

Rajmund Andrzejczak ma zostać nowym szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Andrzej Duda stosowne dokumenty w tej sprawie podpisze 15 sierpnia - w dniu Święta Wojska Polskiego. Prezydent Duda wskazał kandydata na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego. To jeden z elementów przygotowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego reformy systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP.

Episkopat odnosi się do zmian w ordynacji do Parlamentu Europejskiego

Episkopat wypowiedział się w sprawie zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Jak czytamy w oświadczeniu, że prawo wyborcze powinno służyć społeczeństwu i dobru wspólnemu, a nie tylko największym partiom politycznym. Weto do zmian w ordynacji rozważa prezydent Andrzej Duda. Wcześniej chce się spotkać z przedstawicielami opozycji

Nowa prognoza pogody: niż Oriana zmieni pogodę w Polsce >>>

Więcej o: