Pogrzeb Kory. Wieloletnia liderka Maanamu spocznie na Powązkach [WIADOMOŚCI DNIA]

Pogrzeb Kory na warszawskich Powązkach

Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie odbędą się uroczystości pogrzebowe Olgi Sipowicz - Kory. Ikona polskiego rocka, wieloletnia liderka zespołu Maanam zmarła 28 sierpnia w wieku 67 lat. Przez ostatnie lata zmagała się z rakiem.

Darmowe konto w banku

Unijne prawo nakazuje od dzisiaj, by każdy bank miał w ofercie bezpłatne konto. Bank nie może pobierać opłat ani za prowadzenie rachunku, ani za kartę wydaną do takiego konta. Bezpłatnie można wykonać też pięć przelewów miesięcznie oraz pięć wypłat z bankomatów. W trakcie korzystania z podstawowego rachunku nie można korzystać z innego konta.

Mariusz Błaszczak na Bałkanach

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak odwiedzi polskich żołnierzy, którzy wykonują zadania na Bałkanach. Najpierw szef MON spotka się z polskimi żołnierzami w Bośni i Hercegowinie. Po południu będzie w Kosowie, gdzie polscy żołnierze służą w ramach NATO-wskiej operacji KFOR. W Kosowie zadania wykonuje ponad 250 żołnierzy i pracowników wojska.

10. rocznica wybuchu wojny rosyjsko-gruzińskiej

Dziś mija 10. rocznica wybuchu wojny rosyjsko - gruzińskiej o Osetię Południową. W wyniku działań zbrojnych rosyjskiej armii i dyplomatycznych zabiegów Kremla Gruzja straciła kontrolę nad Abchazją i Osetią Południową. Kraje Unii Europejskiej i NATO przekazały Gruzinom wyrazy solidarności, zapewniając, że nie uznają rosyjskiej okupacji. Skierowały też apel do Rosji o wycofanie armii z separatystycznych regionów.

Pogoda w środę. Ostrzeżenia przed upałami

Pogoda będzie dziś upalna - temperatura maksymalna w zachodniej części kraju wyniesie 35 stopni. IMGW wydał ostrzeżenie 3. stopnia przed upałem dla tego regionu. Ostrzeżenia 2. stopnia obowiązują niemal w całej Polsce. Upał nad Polskę przyniosło powietrze znad północnej Afryki. Burze prognozowane są tylko na Przedgórzu Karpackim i na Podhalu. Będzie im towarzyszyć ulewny deszcz, lokalnie grad