Polscy strażacy wrócili ze Szwecji. Przez 2 tygodnie walczyli z pożarami [WIADOMOŚCI DNIA]

Świnoujście. Polscy strażacy wrócili ze Szwecji

Do kraju wrócili nad ranem polscy strażacy, którzy dwa dni temu zakończyli akcję gaśniczą w Szwecji. Strażaków przywitali m.in. premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński. Gaszenie pożarów w Szwecji trwało dwa tygodnie. W akcji brało udział ponad stu polskich strażaków.

53. marsz szlakiem I Kompanii Kadrowej

350 osób przejdzie 160 kilometrów z Krakowa do Kielc, aby upamiętnić strzelców Józefa Piłsudskiego i stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. O świcie wyruszył 53. marsz szlakiem I Kompanii Kadrowej. 6 sierpnia 1914 roku strzelcy Józefa Piłsudskiego wyruszyli z Krakowa do ziem zaboru rosyjskiego. Co roku kilkaset osób przemierza taką samą trasę dla upamiętnienia polskich legionistów.

Szefowie dyplomacji z wizytą w Gruzji

Ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Łotwy oraz wicepremier Ukrainy lecą do Gruzji. Okazją jest przypadająca za dwa dni 10. rocznica wybuchu wojny rosyjsko-gruzińskiej. Wspólna podróż ma nawiązywać do wizyty polityków tych krajów, do jakiej doszło w Gruzji z inicjatywy ówczesnego polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Konflikt na linii Arabia Saudyjska - Kanada

Arabia Saudyjska zapowiedziała wydalenie ambasadora Kanady. To reakcja na apel kanadyjskiej ambasady w Rijadzie o natychmiastowe uwolnienie aktywistów walczących o prawa człowieka. Ambasador Kanady ma 24 godziny na opuszczenie Arabii Saudyjskiej, wezwano też do powrotu rezydującego w Kanadzie ambasadora Królestwa. Zamrożone mają zostać też wszystkie nowe układy handlowe z Kanadą.

Pogoda w poniedziałek. Chwilowe ochłodzenie

Pogoda w poniedziałek nie będzie tak upalna, jak w ubiegłym tygodniu - słupki rtęci spadną poniżej 30 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie - termometry pokażą 29 stopni w Zielonej Górze. W Szczecinie i Poznaniu będzie 27 stopni, a w Krakowie, Katowicach i Łodzi 26 stopni. Najchłodniej na Pomorzu i Podlasiu: w Trójmieście i Białymstoku 24 stopnie. W kolejnych dniach temperatura jednak znowu wzrośnie.

Więcej o:
Komentarze (18)
Polscy strażacy wrócili ze Szwecji. Przez 2 tygodnie walczyli z pożarami [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • optymistaa43

  Oceniono 12 razy 6

  I tak wlasnie krzywomorda kuzwa morawiecka z PIS deprecjonuje udzial naszych strazakow w tej akcji.Morawiecka juz niedlugo ciebie zdrajco Polski i PiSsowiecka partie pochlonie ogien historii.

 • edza4

  Oceniono 4 razy 4

  Już raczej w tym chwaleniu się przeskoczyliśmy komunę,bo jakie są zasługi Morawieckiego w tym że ktoś nas o coś poprosił,cywilizowani ludzie tak postępują i nie ma w tym żadnej sensacji.Te wszystkie otwarcia kawałków drogi z przecinaniem wstęgi,a na czele ksiądz z kropidłem,wygląda to jak zabawa ludzi z ograniczeniami,lub sypaniem konfetti na przyjeżdzie jakiegoś kmiota,który nie nadaje się do niczego a naraz te sypane konfetti mają mu przypomnieć jaki on jest wielki bo tak chce jego partia.Obraz nędzy i rozpaczy.

 • remo29

  Oceniono 5 razy 3

  Jak zawsze - przykleiło się i krzyczy "płyniemy!".

 • Miroslaw Grad

  Oceniono 7 razy 3

  Nie lubię pisać,jednak tym razem coś wybazgrze,aby choć w małym stopniu rozładować swoją wściekłość.Oglądając jedną ze stacji tv widziałem jak grupa strażaków stoi ustawiona w dwuszeregu oczekując na dostojnych gości w osobie jego wysokości premiera wraz ze świtą mu towarzyszącą.Odniosłem wrażenie,że bohaterami byli premier i jego towarzysze,a pokorni strażacy mają im złożyć gratulacje,i podziękowania.Na torsje mnie zbiera jak widzę z jaką pogardą miłościwie nam panujący odnoszą się do swych poddanych.Ci dzielni strażacy powinni byli nie czekając na tą hołotę udać się do domu gdzie czekają na nich ci co mają naprawdę dla nich poważanie.Ciśnie mi się na język tylko jedno słowo. choć spodziewam się ,że redakcja z powodu naruszenia regulaminu nie opublikuje mojego komentarza,chyba ,że potraktuje to jako przekaz literacki wypowiem ono,SKU...SYŃSTWO

 • Elżbieta Chlasta

  Oceniono 7 razy 3

  chwała i cześć strażakom ,a Morawiecki chce pogrzać się w ich blasku...bo to sukces i dzięki dobrej zmianie...

 • 11lech

  Oceniono 2 razy 2

  to niesmaczne jak prostak okularnik pisowski wykorzystuje trud strażaków

 • ad2009

  Oceniono 5 razy 1

  Raz Tour de Balon, raz strazacy... Przy okazji moglby rzucic okiem na stępkę promu, czy juz zardzewiała

 • Emilia xxx

  Oceniono 7 razy 1

  Kompletny brak szacunku dla strażaków. Przypłynęli o 5.10 po dwóch tygodniach ciężkiej pracy i długiej podróży i musieli czekać 1,5 godz aby łaskawie zostali przywitani przez nasze władze. Jak za komuny

 • miszka_szyfman

  Oceniono 7 razy 1

  Kiedy udekoruje tych z Kostrzynia ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX