Polscy strażacy wrócili ze Szwecji. Przez 2 tygodnie walczyli z pożarami [WIADOMOŚCI DNIA]

Świnoujście. Polscy strażacy wrócili ze Szwecji

Do kraju wrócili nad ranem polscy strażacy, którzy dwa dni temu zakończyli akcję gaśniczą w Szwecji. Strażaków przywitali m.in. premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński. Gaszenie pożarów w Szwecji trwało dwa tygodnie. W akcji brało udział ponad stu polskich strażaków.

53. marsz szlakiem I Kompanii Kadrowej

350 osób przejdzie 160 kilometrów z Krakowa do Kielc, aby upamiętnić strzelców Józefa Piłsudskiego i stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. O świcie wyruszył 53. marsz szlakiem I Kompanii Kadrowej. 6 sierpnia 1914 roku strzelcy Józefa Piłsudskiego wyruszyli z Krakowa do ziem zaboru rosyjskiego. Co roku kilkaset osób przemierza taką samą trasę dla upamiętnienia polskich legionistów.

Szefowie dyplomacji z wizytą w Gruzji

Ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Łotwy oraz wicepremier Ukrainy lecą do Gruzji. Okazją jest przypadająca za dwa dni 10. rocznica wybuchu wojny rosyjsko-gruzińskiej. Wspólna podróż ma nawiązywać do wizyty polityków tych krajów, do jakiej doszło w Gruzji z inicjatywy ówczesnego polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Konflikt na linii Arabia Saudyjska - Kanada

Arabia Saudyjska zapowiedziała wydalenie ambasadora Kanady. To reakcja na apel kanadyjskiej ambasady w Rijadzie o natychmiastowe uwolnienie aktywistów walczących o prawa człowieka. Ambasador Kanady ma 24 godziny na opuszczenie Arabii Saudyjskiej, wezwano też do powrotu rezydującego w Kanadzie ambasadora Królestwa. Zamrożone mają zostać też wszystkie nowe układy handlowe z Kanadą.

Pogoda w poniedziałek. Chwilowe ochłodzenie

Pogoda w poniedziałek nie będzie tak upalna, jak w ubiegłym tygodniu - słupki rtęci spadną poniżej 30 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie - termometry pokażą 29 stopni w Zielonej Górze. W Szczecinie i Poznaniu będzie 27 stopni, a w Krakowie, Katowicach i Łodzi 26 stopni. Najchłodniej na Pomorzu i Podlasiu: w Trójmieście i Białymstoku 24 stopnie. W kolejnych dniach temperatura jednak znowu wzrośnie.

Więcej o: