Tajne posiedzenie komisji weryfikacyjnej; będzie lista pasażerów na lot w kosmos [WIADOMOŚCI DNIA]

Co po decyzji Sądy Najwyższego?

Wczoraj Sąd Najwyższy poinformował, że "zawiesił stosowanie" części przepisów ustawy o SN w związku ze skierowaniem pięciu pytań do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Pytania dotyczą zgodności ustawy z prawem europejskim. Pojawiają się kolejne komentarze do sytuacji. Głos zabrała m.in. prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. 

Tajne posiedzenie komisji weryfikacyjnej

Komisja weryfikacyjna, zajmująca się nieprawidłowościami w reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie, dziś zbiera się na kolejnym niejawnym posiedzeniu. Ma się zająć kwestią odszkodowań dla lokatorów zwracanych przedwojennych kamienic. Spotkanie zaplanowano w siedzibie resortu sprawiedliwości o 10.00. W komunikacie zapowiadającym posiedzenie nie podano adresów gruntów, których mają dotyczyć odszkodowania.

NASA ujawni, kto będzie testował loty w kosmos

Amerykańska rządowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) przedstawi listy jej załóg, które będą uczestniczyć w pierwszych doświadczalnych oraz użytkowych lotach komercyjnych statków orbitalnych firm Boeing i SpaceX.

Mnangagwa nowym prezydentem Zimbabwe

Emmerson Mnangagwa wygrał wybory prezydenckie w Zimbabwe. Zdobył 50,8 procent głosów, pokonując Nelsona Chamisę który wywalczył 44,3 procentowe poparcie - poinformowała tamtejsza komisja wyborcza. Opozycja zarzuca władzom sfałszowanie wyborów. Rzecznik partii MDC Morgan Komichi w rozmowie z AFP, zapowiedział zaskarżenie wyników wyborów prezydenckich do sądu. W oczekiwaniu na wyniki wyborów doszło do protestów i zamieszek, krwawo stłumionych przez wojsko.

Szczyt w Singapurze 

W Singapurze odbywają się rozmowy ministrów spraw zagranicznych z państw Azji Południowo-Wschodniej z szefami dyplomacji Australii, Indii, Kanady, Unii Europejskiej, Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych

Pogoda w piątek. Końca upałów nie widać. Ostrzeżenia dla całego kraju