Prezydent Andrzej Duda podpisał Konstytucję dla Nauki [WIADOMOŚCI DNIA]

Konstytucja dla Nauki podpisana

Prezydent Andrzej Duda podpisał Konstytucję dla Nauki, ustawę, która stanowi całościową reformę szkolnictwa wyższego. W wyniku jej wprowadzenia na uniwersytetach powstanie nowy organ - rada uczelni, zmieni się też model finansowania szkolnictwa. Ustawa forsowana przez ministra nauki Jarosława Gowina była przyczyną protestów środowisk studenckich i naukowych. Wejdzie w życie 1 października.

Komisja weryfikacyjna ws. kolejnych nieruchomości

O godzinie 10.00 komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich spotka się na posiedzeniu niejawnym. Po nim zaplanowana jest konferencja prasowa, podczas której przewodniczący Patryk Jaki może ogłosić decyzje w sprawie reprywatyzacji nieruchomości przy Pięknej 49, Mokotowskiej 40 oraz Jagiellońskiej 22.

Grecja. Pozwy przeciwko władzom

Krewni dwóch osób, które zginęły w lipcowych pożarach w Grecji, wnieśli pozew do sądu przeciwko lokalnym władzom. Oskarżają ich o nieumyślne spowodowanie śmierci i narażenie ludzi na niebezpieczeństwo. W pożarach mogło zginąć nawet 90 osób,  w tym dwoje Polaków, ostateczna liczba ofiar nie jest jeszcze znana. Nie ustalono także jednoznacznej przyczyny pożarów.

Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

W siedzibie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie odbędą się uroczystości związane z obchodami 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i zdobycia gmachu PWPW. Przez prawie miesiąc od 2 sierpnia Polacy bronili go przed atakami Niemców. 28 sierpnia 1944 roku budynek został przejęty przez niemieckich żołnierzy, a podczas jego obrony zginęło prawie stu Polaków.

Pogoda w czwartek

Czwartkowa pogoda da się we znaki tym, którzy nie lubią upałów. Termometry wciąż będą pokazywały powyżej 30 stopni. Najcieplej będzie w Poznaniu, Zielonej Górze, Łodzi i Wrocławiu, gdzie temperatury wyniosą nawet 34 stopnie. Synoptycy ostrzegają też przed burzami, którym będą towarzyszyć ulewne deszcze. Mogą wystąpić m.in. w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, małopolskim i śląskim.

Więcej o:
Komentarze (61)
Prezydent Andrzej Duda podpisał Konstytucję dla Nauki [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • zloty_cielec69

  Oceniono 20 razy 12

  adrian podpisuje konstytucję... he he... dla nauki?... he he.. tak żałosne, że aż dudę ściska!

 • arcanka

  Oceniono 16 razy 8

  Bezmyślny kutafon, prezes każe to podpisuje.

 • serenita123

  Oceniono 17 razy 7

  Konstytucja? No to będzie nowa zabawka do łamania!
  a do Sz.P. Redaktorów mam prośbę: nie łączcie słowa "Duda" ze słowem "Prezydent"
  to uwłacza temu ostatniemu

 • 1moja

  Oceniono 13 razy 7

  Pchi, tez mi wiadomosc, ze Adrian cos podpisal. On wszystko podpisuje co mu PiSbolszewicy pod nos podsuna. O ktorej w nocy to podpisal toby byla wiadomosc.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • herr7

  Oceniono 6 razy 6

  I ten sposób przejdzie do historii jako likwidator szkolnictwa wyższego w Polsce wschodniej!

 • kolo125

  Oceniono 12 razy 6

  koniecznie chciał podpisać nową konstytucję, mały zakompleksiony człowieczek

 • jac ben

  Oceniono 8 razy 6

  Widać zabrakło mu papieru do podcierania, polska konstytucja to za mało, a wszystko przez Agatę. Podciera się z obu stron...

 • szaja25

  Oceniono 13 razy 5

  Adrian, jak przemawia, to prawie krzyczy, a po przemowie dostaje telefon z wiadomego miejsca i miły ciepły głos w słuchawce informuje, -Anżej,pokrzyczałeś, pofikałeś, a teraz grzecznie podpisz tych kilka kartek, które goniec ci zostawił na biurku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX