Pogrzeb Kory na warszawskich Powązkach 8 sierpnia [WIADOMOŚCI DNIA]

 

Pogrzeb Kory 8 sierpnia

Pogrzeb Kory odbędzie się 8 sierpnia na warszawskich Powązkach. Poinformował o tym w mediach społecznościowych małżonek artystki, Kamil Sipowicz. Kora, wieloletnia wokalistka zespołu Maanam, zmarła w sobotę w wieku 67 lat po długiej chorobie. Jak napisał Sipowicz, uroczystości odbędą się w przyszłą środę 8 sierpnia o godzinie 11:00 w Domu Przedpogrzebowym na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym.

Facebook wykrył operację ingerencji w tegoroczne wybory

Serwis społecznościowy wykrył i usunął grupę fałszywych kont i stron, które prowadziły skoordynowane działania, mające wpłynąć na tegoroczne wybory parlamentarne w USA. Usunięto 32 strony. Ich wpisy dotarły do nawet 290 tys. osób. Na razie nie wiadomo, kto stoi za akcją. Firma zapewnia, że współpracuje w tej sprawie ze służbami i Kongresem. Wg amerykańskich władz w kampanii wyborczej w 2016 roku rosyjskie służby specjalne prowadziły akcję manipulacyjną w mediach społecznościowych. 

Owsiak nie został skazany za przeklinanie

Jurek Owsiak nie został skazany za użycie wulgarnego słowa podczas spotkania z czytelnikami. Sąd zdecydował o umorzeniu sprawy i obciążył Skarb Państwa kosztami procesu. W zeszłym roku na spotkaniu Owsiak w cytacie użył wulgarnego słowa, a anonimowy internauta zawiadomił policję.

Gen. Krzysztof Bondaryk usłyszał zarzuty

Były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, generał Krzysztof Bondaryk usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Jak napisano w komunikacie na stronie Prokuratury Krajowej, chodzi o nieprawidłowości przy mianowaniu funkcjonariusza ABW w grudniu 2007 roku. - Bzdury po prostu, wymyślone, nieprawdziwe - skomentował. 

Środkowa Afryka: zginęli trzej dziennikarze z Rosji

Trzej dziennikarze z Europy zostali zabici w Republice Środkowoafrykańskiej. Informację o śmierci Europejczyków potwierdził rzecznik prezydenta kraju Albert Yaloke Mokpeme. Nie podał jednak ich narodowości ani profesji. Według agencji AFP chodzi o trzech Rosjan. Natomiast Reuter informuje o dwóch Rosjanach i jednym Ukraińcu. Jak podaje jedna z rosyjskich stacji stacji telewizyjnych, dziennikarze mili pracować nad dokumentem o najemnikach prywatnej rosyjskiej firmy znanej jako grupa Wagnera.