Rosyjski himalaista uratowany z Karakorum. Aleksander Gukow w szpitalu [WIADOMOŚCI DNIA]

Aleksander Gukow uratowany

Rosyjski portal mountain.ru podał nad ranem, że udało się uratować Aleksandra Gukowa - rosyjskiego himalaistę, który od sześciu dni był uwięziony na jednej ze ścian szczytu Latok I w Karakorum. W operacji brały udział dwa pakistańskie śmigłowce wojskowe. Gukow został przetransportowany do szpitala w pakistańskim Skardu.

Rząd o walce ze skutkami suszy

Rada Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu ma zająć się programem walki ze skutkami suszy. Elementem planu ma być finansowe wsparcie dla rolników udzielone z krajowego budżetu. Jego wysokość jest związana z oszacowanymi stratami w gospodarstwach.  Według ostatnich szacunków skutkami suszy dotknięte były dwa miliony hektarów upraw - a to jeszcze nieostateczne dane.

Tuż przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego

Uroczysta sesja Rady Warszawy, msza polowa i Apel Poległych - to najważniejsze uroczystości w stolicy w przeddzień 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Do walk z Niemcami ruszyło ok. 20 tys. żołnierzy Armii Krajowej. Powstanie miało trwać kilka dni, trwało ponad 2 miesiące, w walkach poległo około 18 tys. powstańców, zginęło także ponad 100 tys. cywilów.

Spotkanie Franciszka z ministrantami

60 tys. ministrantów z osiemnastu krajów odbędzie popołudniu spotkanie z papieżem Franciszkiem na Placu Św. Piotra. Wczoraj ministranci przybyli z pielgrzymką do Rzymu. To ich inicjatywa na rzecz pokoju na świecie. Wśród ministrantów nie ma przedstawicieli z Polski.

Pogoda we wtorek. Upały i burze

Pogoda przyniesie dziś w Polsce wyjątkowo wysokie temperatury, a także opady deszczu i burze. Najgoręcej - we Wrocławiu, w Krakowie i Opolu. To właśnie tam termometry wskażą 32 stopnie. Burze prognozowane są dla całego kraju, z wyjątkiem północnego wschodu. Może pojawić się także grad, wiatr w porywach do 80 km/h, niewykluczone są trąby powietrzne.

Więcej o: