Sprawa wypadku Beaty Szydło: sąd rozpatrzy wniosek o umorzenie [WIADOMOŚCI DNIA]

Wypadek Beaty Szydlo. Wniosek o umorzenie sprawy Sebastiana K.

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, zajmie się wnioskiem prokuratury o warunkowe umorzenie sprawy Sebastiana K., podejrzanego o nieumyślne spowodowanie wypadku z udziałem ówczesnej premier Beaty Szydło. Kierowca seicento, który usłyszał zarzuty, nie przyznaje się do winy. Jego obrońca wielokrotnie podkreślał, że umorzenie postępowania oznacza obarczenie jego klienta winą za spowodowanie wypadku.

Senat o nowelizacji ordynacji wyborczej

Trzeci dzień posiedzenia Senatu. Niewykluczone, że senatorowie rozpatrzą uchwaloną w ubiegłym tygodniu przez Sejm nowelizację ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Główna zmiana przewiduje, że w każdym okręgów wybieranych będzie co najmniej trzech europosłów.

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji

W siedzibie Prokuratury Krajowej odbędzie się kolejna rozprawa komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Zeznania ma złożyć troje świadków. Komisja zajmie się grupą Marka M., znanego jako „kolekcjoner warszawskich nieruchomości”.

Spotkanie Donalda Trumpa i Władimira Putina odłożone

Kolejne spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem ma odbyć się w 2019 roku. Odłożenia spotkania w Białym Domu pierwotnie planowanego na jesień miał żądać Donald Trump. Amerykański prezydent chce, by rozmowa w cztery oczy polityków odbyła się dopiero po zakończeniu śledztwa dotyczącego ewentualnej ingerencji Kremla w wybory prezydenckie w USA.

Pogoda w czwartek

Pogoda w czwartek i kolejne dni będzie trudna do zniesienia dla tych, którzy źle znoszą upały. Od dziś cały kraj zacznie obejmować front burzowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 25-26 stopni nad morzem i na południowym wschodzie kraju do 30-31 stopni.

Więcej o: