Senat o Sądzie Najwyższym i Kodeksie Wyborczym, konferencja Jerzego Brzęczka [WIADOMOŚCI DNIA]

Senat decyduje ws. Sądu Najwyższego

Senacka komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji rozpoczyna dzisiaj o godz. 13.00 prace nad pakietem ustaw sądowych, przyjętych w ubiegły piątek przez Sejm. Przepisy autorstwa posłów PiS nowelizują między innymi ustawy o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa i sądach powszechnych. Główna zmiana przewiduje przyspieszenie trybu wskazywania prezydentowi kandydatów na I Prezesa SN.

Zmiany w Kodeksie wyborczym

O 15.00 trzy senackie komisje rozpatrzą nowelizację przepisów Kodeksu wyborczego, dotyczących wyborów do Parlamentu Europejskiego. Nowelizacja trafi pod obrady: Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Komisji Samorządu Terytorialnego oraz Komisji Ustawodawczej.

Konferencja Jerzego Brzęczka

Nowy selekcjoner piłkarskiej kadry narodowej Jerzy Brzęczek spotka się z dziennikarzami. Konferencja prasowa następcy Adama Nawałki rozpocznie się o 12.30 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Jerzy Brzęczek ma przedstawić plany działania kadry oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji.

Kanada. Strzelanina w Toronto

Strzelanina w Toronto. Strzały padły w pobliżu pizzerii, według ostatnich informacji podanych przez policję, zginęła jedna osoba, a 13 zostało rannych.

Mundial 2018. Proces członkiń Pussy Riot

W Moskwie odbędą się procesy trzech członkiń grupy Pussy Riot, które 15 lipca ubrane w mundury policyjne wybiegły na murawę stadionu na Łużnikach podczas meczu finałowego mundialu. Zarzuca się im bezprawne użycie mundurów, za co grozi grzywna w wysokości od tysiąca do półtora tysiąca rubli.

Pogoda na poniedziałek

Pogoda w poniedziałek będzie zmienna. Będzie ciepło, ale pojawią się też burze, które wystąpią głównie we wschodnich rejonach kraju: na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, ale pojawią się też na Nizinie Szczecińskiej oraz w Małopolsce.

Więcej o: