Senat o Sądzie Najwyższym i Kodeksie Wyborczym, konferencja Jerzego Brzęczka [WIADOMOŚCI DNIA]

Senat decyduje ws. Sądu Najwyższego

Senacka komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji rozpoczyna dzisiaj o godz. 13.00 prace nad pakietem ustaw sądowych, przyjętych w ubiegły piątek przez Sejm. Przepisy autorstwa posłów PiS nowelizują między innymi ustawy o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa i sądach powszechnych. Główna zmiana przewiduje przyspieszenie trybu wskazywania prezydentowi kandydatów na I Prezesa SN.

Zmiany w Kodeksie wyborczym

O 15.00 trzy senackie komisje rozpatrzą nowelizację przepisów Kodeksu wyborczego, dotyczących wyborów do Parlamentu Europejskiego. Nowelizacja trafi pod obrady: Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Komisji Samorządu Terytorialnego oraz Komisji Ustawodawczej.

Konferencja Jerzego Brzęczka

Nowy selekcjoner piłkarskiej kadry narodowej Jerzy Brzęczek spotka się z dziennikarzami. Konferencja prasowa następcy Adama Nawałki rozpocznie się o 12.30 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Jerzy Brzęczek ma przedstawić plany działania kadry oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji.

Kanada. Strzelanina w Toronto

Strzelanina w Toronto. Strzały padły w pobliżu pizzerii, według ostatnich informacji podanych przez policję, zginęła jedna osoba, a 13 zostało rannych.

Mundial 2018. Proces członkiń Pussy Riot

W Moskwie odbędą się procesy trzech członkiń grupy Pussy Riot, które 15 lipca ubrane w mundury policyjne wybiegły na murawę stadionu na Łużnikach podczas meczu finałowego mundialu. Zarzuca się im bezprawne użycie mundurów, za co grozi grzywna w wysokości od tysiąca do półtora tysiąca rubli.

Pogoda na poniedziałek

Pogoda w poniedziałek będzie zmienna. Będzie ciepło, ale pojawią się też burze, które wystąpią głównie we wschodnich rejonach kraju: na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, ale pojawią się też na Nizinie Szczecińskiej oraz w Małopolsce.

Więcej o:
Komentarze (30)
Senat o Sądzie Najwyższym i Kodeksie Wyborczym [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • kotmiki

  Oceniono 15 razy 7

  Hitlerowski sposób rządzenia Polska rozlewa się po całym kraju ;witajcie w III Rzeszy z lat 30 XX wieku ;powtórka z historii nastawcie się na najgorsze władzy raz otrzymanej nigdy nie oddamy ..chyba ,że po naszym trupie

 • zacisze16

  Oceniono 10 razy 6

  W latach trzydziestych ub. w Niemczech na takiej samej zasadzie powstał nazizm... PIS nie odrobił z lekcji z historii... Chcą błysnąć i pociągnąć za sobą polskich frustratów...

 • kandrzej1

  Oceniono 18 razy 6

  Po co oni się zbierają? Przecież wiadomo że muszą zatwierdzić zmiany bo tak zarządził prezio. Marionetki z maszynki do głosowania kierowane przez chama mają tylko grzecznie podnieść łapki na komendę. Jak tresowane zwierzątka.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 5 razy 5

  PISOWSCY ŚMIERDZIELE POLACY SPRAWIĄ ,ŻE BĘDZIECIE OGLĄDAĆ SIĘ NA WSZYSTKIE STRONY, CZY SUWEREN NIE ZECHCE POROZMAWIAĆ Z WAMI JEŁOPY WSTRĘTNE!

 • kemor234

  Oceniono 18 razy 4

  "O 15.00 trzy senackie komisje rozpatrzą ...".
  O 15.35 ... senat zatwierdzi.

 • rek3493

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy głosowano w sejmie ustawę degradacyjną/bez sądu/ generała Jaruzelskiego. Sąd Najwyższy, Krajowa Rada Sądownicza, Rzeczni Praw Obywatelskich nawet nie pisnęli w obronie tych ludzi, a teraz się użalają nad swoim losem.Rozwalić to towarzystwo bez litości.

 • anonim_ka

  Oceniono 3 razy 3

  Polska nie jest biało-czerwona.... JEST BRUNATNA dzięki PiS. Ktoś ja w nocy przefarbował ? ? ? Parlament czy Senat ??? A może Jarozbaw cmentarnik !! ! !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX