Zmiana Kodeksu wyborczego, Jacek Rostowski przed komisją śledczą [WIADOMOŚCI DNIA]

Sejm. Zmiana Kodeksu wyborczego, SOP i kary dla posłów

O godz. 9 rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się m.in. zmianami w Kodeksie wyborczym, które dotyczą wyborów do Parlamentu Europejskiego. Przygotowane przez PiS przepisy zakładają, że każdy okręg ma mieć przypisaną konkretną liczbę posłów wybieranych do europarlamentu.

Oprócz tego Sejm zajmie się nowelizacją ustawy o Służbie Ochrony Państwa (ma zwiększyć wynagrodzenia funkcjonariuszy tej formacji), zmianami w Regulaminie Sejmu (umożliwienie obniżenia uposażenia lub diety parlamentarzysty), opłatami abonamentowymi, małym ZUS-em, a także nowelizacją Prawa o prokuraturze.

Sejm - relacja na żywo

Komisja ds. Amber Gold. Przesłuchanie Jacka Rostowskiego

O godz. 10 rozpocznie się z kolei przesłuchanie byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Jego zeznania mają związek z badaniem przez komisję wątku dotyczącego działalności urzędów skarbowych i resortu finansów.

Były minister finansów Jacek Rostowski był też jednym z adresatów notatki szefa ABW generała Krzysztofa Bondaryka z 24 maja 2012 roku do sześciu najważniejszych osób w państwie. Dokument ostrzegał, że Amber Gold jest prawdopodobnie piramidą finansową.

Brexit. Rząd w Londynie odparł bunt zwolenników "miękkiego" wyjścia

We wtorek w brytyjskim parlamencie doszło do buntu twardych brexitowców, którzy zmienili plan na Brexit. Chcieli oni zmodyfikować ustawę o wyjściu z Unii Europejskiej, zbliżając Zjednoczone Królestwo do unii celnej ze Wspólnotą.

Gabinet Theresy May otrzymał pomoc od innych buntowników: czworo posłów Partii Pracy zagłosowało razem z rządem. 307 posłów było za odrzuceniem poprawki wiążącej ręce rządu w negocjacjach z Brukselą. Przeciw - 301.

Po tych wydarzeniach zapowiada się na kolejne tąpnięcia na Wyspach: brytyjscy komentatorzy oceniają, że był to kolejny przypadek, gdy niewiele zabrakło, by Theresa May całkowicie straciła kontrolę nad partią i tym, co dzieje się w parlamencie. Kolejne dni przyniosą następne wyzwania szefowej brytyjskiego rządu.

Wojna handlowa między UE a USA?

Na razie spór handlowy na linii UE-USA dotyczący aluminium i stali nie dotyka Polski w odczuwalny sposób. Pojawiają się jednak obawy, że gdy Stany Zjednoczone pójdą o krok dalej, czyli gdy nałożą cła ochronne na samochody i części samochodowe, Polska może poczuć skutki takich działań.

Przed takim scenariuszem przestrzegała m.in. minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Jak mówiła, sama apelowała do Amerykanów, by zakończyli eskalację konfliktu handlowego, ponieważ ewentualna wojna celna może trafić rykoszetem także w gospodarkę USA.

Pogoda w środę. Intensywne opady deszczu z burzami

Pogoda w środę będzie deszczowa i burzowa. Zagrożenia I stopnia na środę - wydane przez IMGW - związane z intensywnymi opadami deszczu i burzami dotyczą województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i łódzkiego.

Prognozy II stopnia - poważniejsze - objęły województwa: śląskie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (25)
Zmiana Kodeksu wyborczego, Jacek Rostowski przed komisją śledczą [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 17 razy 7

  "Przygotowane przez PiS przepisy zakładają, że każdy okręg ma mieć przypisaną konkretną liczbę posłów wybieranych do europarlamentu."

  Tłumacząc na język zrozumiały dla wszystkich lub prawie wszystkich tam gdzie pisiorstwo ma największe poparcie będzie przypisany większa liczba posłów a gdzie opozycja tam mniejsza liczba posłów. Mają rozmach s@#$wysyny.

 • krynolinka

  Oceniono 14 razy 6

  Trzydniowe formowanie państwa pod małego. Świniorki tradycyjnie wysmażą sobie co im tam się tylko spodoba.

 • jurek4491

  Oceniono 7 razy 5

  Konszachty PiS dy z amerykańskim trampkiem kiedyś wyjdzie bokiem rządzący WARCHOŁOM .
  Już to widać, powstanie gazociąg a Stany będą rywalizować z Rosją , tak powiedział trampek , pewnie PiS dzielom KOPARY opadły na glebę .

 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 5

  W dalszym ciagu jestem ciekawa, CZY I KIEDY 'caryca' - Wasserman i jej komsja, zajma sie wresscie åierwtna Amber Gold:

  AFERY PIS I PC - TELEGRAF, FUNDACJA SOLIDARNOŚĆ, CARGO MODLIN, SPÓŁKA SREBRNA, SOLIDARNA WIEŚ, INTER POLIGRAFIA , SKOKI , etc...etc...

 • pysio62

  Oceniono 4 razy 4

  PIS i PIS-opodobni kombinuja jak moga, zeby wygrac wybory do PE, ale to jest tylko przymiarka, proba przed wyborami do Sejmu i Senatu. Widac juz, ze Kaczynski i PIS zrobia wszystko, zeby raz zdobytej wladzy nigdy nie oddac.

 • kocurxtr

  Oceniono 6 razy 4

  do PiSowskiego antysemity @wojtek karlik
  Jezus z Nazaretu
  Najświętsza Maryja Panna
  św. Józef
  Apostołowie

  też byli Żydami

  według Twojego wpisu wychodzi na to że to też byli aferzyści i oszuści

  w sumie, patrzac na funkcjonowanie Kościoła, to by się zgadzało

 • kemor234

  Oceniono 18 razy 4

  "O godz. 9 rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu."
  SEJMU ????? CZY TO "ZGROMADZENIE" JESZCZE MOŻNA NAZWAĆ SEJMEM ????

 • chi-neng

  Oceniono 19 razy 3

  Zmiana kodeksu wyborczego ma zagwarantowac, ucementowac wielo-, wielo-, wieloletnia dyktature
  kaczystow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX