Politycy PO, Nowoczesnej i PSL nie wysłuchali orędzia prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym na Zamku Królewskim z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Posłowie Nowoczesnej i PSL wyszli po odśpiewaniu hymnu, parlamentarzyści PO nie przybyli w ogóle. Politycy zrobili to w ramach protestu, twierdząc, że w Polsce dochodzi do łamania zasad demokracji i parlamentaryzmu.
Prezydent USA Donald Trump przebywa z wizytą w Wielkiej Brytanii. Polityk spotkał się z premier Theresą May. Liderzy podkreślali, że mają podobne zdanie m.in. w kwestii działań wobec Korei Północnej i zwiększenia finansowania NATO. Podczas konferencji prasowej Trump skrytykował Niemcy za budowę gazociągu Nordstream 2 łączącego Rosję z Niemcami. Podkreślił, że Niemcy popełniają "straszny błąd".
Rosyjski resort spraw zagranicznych wydał komunikat, w którym odniósł się do ostatnich komentarzy ze strony podkomisji smoleńskiej. Podkomisja zarzucała stronie rosyjskiej "złą wolę" po tym, jak Rosja nie zgodziła się na rekonstrukcję wraku Tu-154M. Rosyjski resort wydał komunikat, w którym czytamy, że ministerstwo jest "zaskoczone ostatnim oświadczeniem polskiej podkomisji" i nazywa je "oburzającym".
Nie będzie dalszego ciągu śledztwa ws. podrobienia podpisu na dokumentach umieszczonych w tzw. teczce TW "Bolka". IPN umorzył postępowanie. Funkcjonariusze gdańskiej Służby Bezpieczeństwa mieli podrabiać dokumenty na szkodę Lecha Wałęsy, pomiędzy 21 grudnia 1970 roku a 29 czerwca 1974 roku. Jednak wg IPN 53 dokumenty są autentyczne, a 6 zostało przerobionych przez SB.
Ława przysięgłych uznała w Stanach Zjednoczonych 12 oficerów rosyjskiego wywiadu za winnych włamania do skrzynek e-mailowych członków Partii Demokratycznej. Miało do tego dojść podczas kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi w USA w 2016 roku.
Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>