Zgromadzenie Narodowe bojkotowane przez PO; Trump spotka się z królową [WIADOMOŚCI DNIA]

Trump atakuje May przed spotkaniem

Donald Trump przebywa z wizytą w Wielkiej Brytanii. W drugim dniu prezydent USA wraz z premier Theresą May obserwować będą ćwiczenia wojskowe na poligonie pod Londynem. Tymczasem w opublikowanym dziś wywiadzie Trump ostro krytykuje May i zapowiada, że przez nią po Brexicie nie będzie umowy handlowej z USA. Po południu Trump spotka się z królową Elżbietą II w pałacu w Windsorze. Plan wizyty został tak opracowany, aby w miarę możliwości, gdzie tylko to możliwe, Trump i jego otoczenie mogli ominąć Londyn, gdzie ludzie protestują przeciwko niemu.

Zgromadzenie Narodowe bojkotowane przez PO

W południe na Zamku Królewskim w Warszawie zbierze się Zgromadzenie Narodowe. Okazją do wspólnych obrad posłów i senatorów jest 550-lecie parlamentaryzmu Rzeczypospolitej.  W trakcie posiedzenia zaplanowano orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. Bojkot wydarzenia zapowiedziała Platforma Obywatelska. Rano decyzję w sprawie udziału w Zgromadzeniu Narodowym podejmą PSL i Nowoczesna. Uroczystości rozpoczną się o 10:00 mszą świętą w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Senat o nowych karach dla parlamentarzystów 

Senat będzie dziś kontynuował rozpoczęte we wtorek posiedzenie. Izba zajmie się zmianami w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Przewidują one możliwość obniżania uposażenia lub diety parlamentarzysty, którego zachowanie "nie licuje z powagą pełnionych przez nich funkcji" - także poza salami plenarnymi Sejmu i Senatu.

GUS poinformuje dziś o cenach towarów i usług w czerwcu

Główny Urząd Statystyczny poinformuje o cenach towarów i usług w czerwcu. Z wstępnego szacunku, który GUS opublikował w na początku lipca wynika, że inflacja w ubiegłym miesiącu w porównaniu z tym samym okresem 2017 roku wyniosła 1,9 procent. W maju wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 1,7 procent.

"Kolebka rewolucji" w Syrii zdobyta przez rząd

Siły prorządowe w Syrii kontynuują ofensywę w rejonie Daraa przy granicy z Jordanią i Izraelem. Wczoraj wojsko Baszara Al-Asada i jego rosyjscy sojusznicy weszli do miasta Daraa, gdzie skapitulowała zbrojna opozycja. To symboliczny moment Syryjskiej wojny. Właśnie w tym mieście w 2011 roku zaczęły się antyrządowe protesty, które z czasem przerodziły się w rewolucję i wojnę domową. Po około siedmiu latach i prawie miesiącu walki i nalotów miasto znów jest pod kontrolą reżimu.

Więcej o:
Komentarze (17)
[WIADOMOŚCI DNIA] Zgromadzenie Narodowe bojkotowane przez PO
Zaloguj się
 • Aro W

  Oceniono 12 razy 6

  Poslowie i senatorowie z organizacji przestepcow konstytucyjnych PiS beda wiec robic za darmo, gdyz ich zachowanie nie licuje z czymkolwiek.

 • ab1-950

  Oceniono 5 razy 5

  w ten namio powinie jebnac piorun i zlikwidowac to pis-dzielstwo

 • tlen69

  Oceniono 4 razy 4

  13 lipca 2018 r. miała być kolejna rocznica 525 ?, czy 550 ? parlamentaryzmu , czy to prowokacja władz PiS ? Jaki to e Zgromadzenie Narodowe za ok. 1 milion złotych pod plandeką z turystycznymi krzesłami, a gmach sejmu STOI PUSTY ???? Gmach Sejmu ma służyć obradom sejmu oraz Zgromadzenia Narodowego, także podczas głosowania i świętowania . Dlaczego PiS "szasta pieniędzmi" z budżetu na zbędne plenerowe spotkania ? Żądamy rozliczenia BIZANCJUM PiS i rozdawnictwa. Nie ma to związku z historią i tradycją. Czy władze PiS "wyprowadzają demokrację parlamentarną z parlamentu ?
  Dzisiaj nie mamy parlamentu, bo większość łamie konstytucję .Dlaczego dzisiaj jest opuszczony, pilnowany przez straż marszałkowską i policję ? kogo tam skrywają, chowają ? DUCHA PARLAMENTARYZMU ?

 • student_zebrak

  Oceniono 6 razy 2

  Juncker rozdaje calusy, Trump klepie gdzie popadnie.
  Bedzie sie dzialo w Windsorze :D

 • chi-neng

  Oceniono 10 razy 2

  "Po południu Trump spotka się z królową Elżbietą II w pałacu w Windsorze."
  -----
  Ciekawa jestem jaki przebieg będzie miało spotkanie królowej Elżbiety z tym ”stabilnym geniuszem” ?
  :)

 • stachkaz47

  Oceniono 13 razy 1

  Coś o ataku bronią chemiczną cicho.
  Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka przespało atak???

 • almagus

  Oceniono 5 razy -1

  Jakie zgromadzenie narodowe, raczej episkopatowe!

  Było i wróciło.
  Suwerenem parafia.
  I po bożemu trafia.

  Niedługo jest stulecie.
  Zniesienia tu pańszczyzny.
  Najpóźniej jak wiecie.
  Szukają ojczyzny.

  Targowica kościelna.
  Była nam obojętna.
  Boga władza naczelna.
  I na splendory chętna.

  Feudalizm z twarzą Maryi.
  Podziały dają ŁUPY.
  Pośmiertnie nam niczyi.
  Zrywy na nic i trupy.

  Ojczyzna przy kościele.
  Nadzieją słodzą oszuści.
  Dostaną za to wiele.
  Diecezja nie odpuści.

  To wyzwolenie Polski.
  To Targowica targa.
  Gdy każdy apostolski.
  I do Boga jest skarga.

  A sąd boży biskupa.
  Namiestnikiem oszust.
  Sterujemy przygłupa.
  Wyspowiadany i odpust!

  2018-07-13 almagus

 • 31.februarius

  Oceniono 19 razy -1

  No to poPO!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX