Będzie spotkanie Duda-Trump, dziwne zachowanie Junckera, KRS o Iwulskim [WIADOMOŚCI DNIA]

We wrześniu spotkanie Duda-Trump w Waszyngtonie

W czwartek najwięcej działo się w Brukseli. Podczas szczytu NATO prezydent Andrzej Duda powiedział, że we wrześniu ma spotkać się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Do rozmów ma dojść w Białym Domu, w Waszyngtonie.

Juncker na szczycie NATO. Dziwne zachowanie szefa KE

Uwagę mediów podczas szczytu NATO zwrócił także szef KE Jean-Claude Juncker. Polityk słaniał się na nogach, podtrzymywał go m.in. prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Jednak zarówno Juncker, jak i jego towarzysze, nie reagowali nerwowo, a humory im dopisywały.

Szczyt NATO. Trump chwali sam siebie

Kolejnym bohaterem szczytu NATO był Donald Trump. Drugiego dnia, podczas wystąpienia w Brukseli, stwierdził, że "jest bardzo stabilnym geniuszem" i sam chwalił swoje sukcesy.

Negatywna opinia KRS o sędzim Józefie Iwulskim

Gdy oczy zwrócone były na Brukselę, Krajowa Rada Sądownictwa wydała negatywną opinię ws. dalszego orzekania w Sądzie Najwyższym wobec sędziego Józefa Iwulskiego. Iwulski obecnie zastępuje I Prezes SN Małgorzatę Gersdorf.

Stanisław Gawłowski wyszedł z aresztu

Po zapowiedziach Romana Giertycha z aresztu wyszedł poseł PO Stanisław Gawłowski. Aby mógł wyjść z aresztu śledczego potrzebne było wpłacenie kaucji w wysokości 500 tys. zł. Polityk Platformy Obywatelskiej twierdzi, że jest niewinny. Z kolei prokuratura krytykuje decyzję sądu i wskazuje, że jego wyjście to zagrożenie dla śledztwa.

Więcej o: