Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem podczas szczytu w Brukseli [WIADOMOŚCI DNIA]

Stanisław Gawłowski może opuścić areszt

Poseł PO Stanisław Gawłowski może opuścić areszt, jeśli wpłaci 500 tys. zł - poinformował jego adwokat Roman Giertych. Przypomnijmy, że polityk przebywa w szczecińskim areszcie od kwietnia tego roku. Prokuratura postawiły mu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Według Radia Szczecin Stanisław Gawłowski w ciągu kilku dni opuści areszt.

Zdjęcia chłopców z Tajlandii w szpitalu

W sieci pojawiły się pierwsze nagrania i zdjęcia ze szpitala w Tajlandii, w którym przebywa uratowanych 12 chłopców i trener drużyny Dzików. W placówce medycznej w Chiang Rai na północy Tajlandii przebywają wszyscy uratowani z jaskini. Na udostępnionym przez TODAY.com nagraniu uratowani chłopcy leżą bądź siedzą na szpitalnych łóżkach, mają założone maseczki, jest to spowodowane osłabieniem ich organizmów. Trzech chłopców oraz ich trener mają infekcję płuc.

Ksiądz Wojciech Lemański bez suspensy

Ksiądz Wojciech Lemański nie jest już objęty suspensą, którą nałożono na niego 4 lata temu z powodu jego wypowiedzi w mediach. Wojciech Lemański trafi teraz do archidiecezji łódzkiej kierowanej przez arcybiskupa Grzegorza Rysia. Lemański komentował, że to "zakończenie trudnego etapu w życiu" i podkreślał, że cieszy go, iż znów będzie mógł pełnić posługę i m.in. odprawiać msze.

Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Brukseli prezydentem USA Donaldem Trumpem. Spotkanie odbyło się podczas trwającego do 12 lipca szczytu NATO. Jak poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, spotkanie nie było planowane. Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump rozmawiali m.in. o amerykańsko-polskiej współpracy wojskowej.

Niewiele chętnych na sędziów Sądu Najwyższego

Tylko dwie osoby zgłosiły dotychczas gotowość do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Najwyższego - podał "Dziennik Gazeta Prawna".Do obsadzenia są 44 wakaty. Do Krajowej Rady Sądownictwa wpłynęły kandydatury od jednego notariusza i jednego adwokata. Kandydatury można zgłaszać do 29 lipca.

Finał akcji ratunkowej w Tajlandii. Wszyscy chłopcy oraz ich trener zostali przetransportowani do szpitala

Więcej o: