Powodzie i osunięcia ziemi w Japonii. Niemal 200 ofiar śmiertelnych [WIADOMOŚCI DNIA]

Powodzie w Japonii

W powodziach i osunięciach ziemi w Japonii zginęło co najmniej 179 osób - tak wynika z najnowszych rządowych danych. To skutek ulewnych deszczy, które dotknęły ten kraj w ostatnim czasie. Służby wciąż poszukują zaginionych. W akcję zaangażowanych jest około 75 tysięcy policjantów, strażaków i żołnierzy.

Szczyt NATO w Brukseli

Zwiększenie wydatków na obronność oraz dalsze wzmacnianie bezpieczeństwa w Europie - to najważniejsze tematy rozpoczynającego się szczytu NATO. W dwudniowym spotkaniu w Brukseli wezmą udział przywódcy 29 krajów. Polskę będzie reprezentował prezydent Andrzej Duda. Na szczycie obecny będzie także Donald Trump, europejscy przywódcy spodziewają się ostrej dyskusji z prezydentem USA.

Rząd o dopalaczach

Rząd zajmie się nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która traktuje dopalacze na równi z narkotykami. Za posiadanie znacznych ilości dopalaczy ma grozić 3 lata więzienia, a za handel substancjami psychoaktywnymi - nawet 12 lat. Ofiary zatruć dopalaczami zostaną objęte taka samą pomocą, jak osoby uzależnione od narkotyków. Będą miały prawo do terapii, detoksykacji i pomocy psychologicznej.

Tajlandia. Uratowani piłkarze i trener w szpitalu

Po kilkunastu dniach spędzonych w jaskini w Tajlandii, grupa 12 piłkarzy przebywa w szpitalu Chiang Rai. Nastolatkowie mogli zarazić się m.in. wirusem Nipah, przenoszonym przez nietoperze. Wywołuje on zapalenie mózgu i ciężkie zapalenie płuc. Dopóki nie będą znane wyniki wszystkich badań, pacjenci mogą widzieć swoje rodziny tylko przez szyby izolatek.

Pogoda w środę

Pogoda w środę zapowiada się burzowo - prawie dla całej Polski wydano ostrzeżenia. Burze w środę mogą wystąpić w aż 14 województwach.

Więcej o: