Szczęśliwy finał akcji ratunkowej w Tajlandii, CBA ws. zamku w puszczy [WIADOMOŚCI DNIA]

Koniec akcji ratunkowej w Tajlandii. Wszyscy uratowani

Po 18 dniach od uwięzienia w jaskini, zarówno chłopcy z tajlandzkiego zespołu Dziki, jak i ich trener, zostali uratowani. Przez ostatnie trzy dni trwała ostatnia faza akcji ratunkowej w Tajlandii, której przyglądał się cały świat.

Wojciech Bojanowski z TVN24 zatrzymany w Tajlandii

W Tajlandii pojawił się "polski" wątek. Dziennikarz TVN24 Wojciech Bojanowski został zatrzymany w Tajlandii, ponieważ miał używać drona w okolicy jaskini, gdzie trwała akcja ratunkowa. Po niecałych dwóch godzinach dziennikarz wrócił do prowadzenia relacji.

MSZ radzi, dokąd nie jechać na tegoroczne wakacje

Wakacje w pełni, ale MSZ odradza wyjazdy do Belgii, Francji i Wielkiej Brytanii. Dlaczego? Resort w odpowiedzi na pytania Gazeta.pl wskazał, że ma to związek z zagrożeniem terrorystycznym.

Budowa zamku w Puszczy Noteckiej. Agenci CBA weszli do siedziby RDOŚ w Poznaniu

Kolejne instytucje zainteresowały się sprawą zamku w Puszczy Noteckiej. Po reakcji ministra środowiska do akcji wkroczyło - dosłownie - CBA, a kontrolerzy biura pojawili się w RDOŚ w Poznaniu, która opiniowała inwestycję.

MSZ Rosji odmówiło Polsce zgody na rekonstrukcję tupolewa

Strona rosyjska nie wyraziła zgody na przeprowadzenie w Smoleńsku rekonstrukcji wraku prezydenckiego Tupolewa, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się niedaleko tamtejszego lotniska - podała podkomisja smoleńska przy MON.

Więcej o: