Pogrzeb Ireny Szewińskiej. Spocznie w Alei Zasłużonych na Powązkach [WIADOMOŚCI DNIA]

Pogrzeb Ireny Szewińskiej w Warszawie

Warszawie odbędą się uroczystości pogrzebowe Ireny Szewińskiej, wybitnej lekkoatletki i działaczki sportowej, siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej, damy Orderu Orła Białego. Rozpoczną się o godz. 13.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Irena Szewińska zostanie pochowana w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Zmarła 29 czerwca. Miała 72 lata.

Unijna dyrektywa ws. praw autorskich

W Strasburgu Parlament Europejski zagłosuje dziś nad nową unijną dyrektywą w sprawie praw autorskich w sieci. Od wielu tygodni budzi ona kontrowersje. Na ulicach odbywały się protesty, a Wikipedia zablokowała swoje zbiory na 24 godziny.

Użytkowanie wieczyste w Sejmie

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów wykorzystywanych na cele mieszkaniowe w prawo własności. W myśl dokumentu przygotowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju likwidacja użytkowania wieczystego rozpocznie się od 1 stycznia 2019 roku.

Informacja nt. ustawy o IPN

Na wniosek Kukiz'15 posłowie wysłuchają też informacji bieżącej na temat przygotowania pilnego rządowego projektu nowelizacji ustawy o IPN, którą w ubiegłym tygodniu uchwalił parlament, a prezydent podpisał.

Większe nakłady na służbę zdrowia

Sejm zajmie się także projektem nowelizacji ustawy zwiększającej nakłady na zdrowie do 6 procent PKB w 2024 roku oraz obejmującej szczególnymi uprawnieniami niepełnosprawne dzieci do 16. roku życia.

Pogoda w czwartek: będzie ciepło i słonecznie.

Morawiecki o zmianach w ustawie o IPN: Nie wycofujemy się, wzmacniamy naszą pozycję

Więcej o: