Protesty w obronie Sądu Najwyższego; Sejm zajmie się ordynacją do PE [WIADOMOŚCI DNIA]

Manifestacje w obronie Sądu Najwyższego

We wtorek kontynuowane będą demonstracje przeciwników reform PiS w sądownictwie. Dzień wcześniej na pl. Krasińskich w Warszawie, gdzie mieści się Sąd Najwyższy, zgromadziło się według organizatorów protestu 1200 osób. Do udziału w protestach namawiają wszystkie stowarzyszenia prawnicze w Polsce. Protesty odbędą się także w innych miastach.

Sejm. Zmiany w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego

Sejm zbiera się dzisiaj na czterodniowym posiedzeniu. Posłowie zajmą się wnioskiem o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego oraz projektem zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. W harmonogramie obrad znajduje się także o głosowanie nad projektem Prawa o szkolnictwie wyższym, czyli tzw. ustawą 2.0.

Wyniki matur 2018

Dzisiaj ogłoszone zostaną wyniki matur 2018. ego samego dnia szkoły dostaną informacje o wynikach matur oraz świadectwa maturalne swoich uczniów. Można je łatwo sprawdzić na stronie OKE z danego województwa lub dowiedzieć się tradycyjnie w szkole.

Komisja ds. Amber Gold

Zbierze się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold. Przesłuchani zostaną przedstawiciele służb skarbowych. Zeznania złożyć ma m.in. b. dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku Małgorzata Bogumił.

Pogoda we wtorek: będzie cieplej.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o: