Jest nowy szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego [WIADOMOŚCI DNIA]

Szczyt UE ws. migracji: nie będzie przymusowej relokacji migrantów

W Brukseli zakończył się szczyt UE ws. migracji. Po 10 godzinach rozmów uzgodniono wspólne stanowisko. Unijni przywódcy ustalili, że nie będzie przymusowej relokacji migrantów. Kraje mogą przyjmować ich dobrowolnie.

Beata Chrzanowska kandydatką na prezydenta Słupska

Radna PO Beata Chrzanowska została kandydatką Koalicji Obywatelskiej, czyli PO i Nowoczesnej, na prezydent Słupska. Kandydatura może być formą nacisku na obecnego prezydenta miasta, Roberta Biedronia. Koalicja nie wyklucza jednak powrotu do negocjacji z Robertem Biedroniem ws. ewentualnej współpracy podczas wyborów samorządowych.

Generał Rajmund Andrzejczak szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Generał Rajmund Andrzejczak został szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. O zmianie poinformował minister obrony narodowej Mariusz BłaszczakPrezydent Andrzej Duda odwołał dotychczasowego Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Leszka Surawskiego.

W szpitalu w Kielcach wykryto odrę

U jednej z pielęgniarek w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach wykryto odrę. Kobieta wcześniej miała kontakt z chorym pacjentem. Z tego powodu 120 osób zostało w ostatnich dniach odsuniętych od pracy w pięciu szpitalach w województwie świętokrzyskimKwarantanna potrwa do 7 lipca.

Sędziowie SN odmawiają składania oświadczeń o stanie zdrowia

Kolejni sędziowie Sądu Najwyższego odmawiają składania oświadczeń o stanie zdrowia przewodniczącemu Krajowej Rady Sądownictwa. Taki obowiązek nakłada na nich uchwalona w grudniu ustawa o SN. Dotyczy on sędziów, którzy ukończyli 65 rok życia i chcą dalej orzekać.

Pogoda na weekend

Kto z was zaplanował wakacyjny wyjazd, nie będzie zachwycony. Szczegółowa pogoda na sobotę i niedzielę tutaj >>>