Szczyt UE: Jest zielone światło dla porozumienia ws. migracji i prawa azylowego [WIADOMOŚCI DNIA]

Szczyt UE - po 9 godzinach porozumienie ws. migracji

Europejscy przywódcy mówią o dobrym sygnale po porozumieniu w sprawie migracji na szczycie UE w Brukseli. Wspólne stanowisko ustanowiono dziś nad ranem po 9 godzinach rozmów. Według premiera Mateusza Morawieckiego, uzgodniono dobrowolną relokację imigrantów i reformę prawa azylowego. Kanclerz Niemiec Angela Merkel podkreśliła, że między krajami członkowskimi - mimo porozumienia - panują "głębokie podziały". 

UE przedłuży sankcje gospodarcze wobec Rosji

Na szczycie w Brukseli europejscy przywódcy dali też  zielone światło ws. sankcji wobec Rosji. Zgodzili się na przedłużenie o pół roku unijnych sankcji za aneksję Krymu i agresję na wschodzie Ukrainy. Jest zgoda na przedłużenie o pół roku unijnych sankcji gospodarczych wobec Rosji za aneksję Krymu i agresję na wschodzie Ukrainy.Sfinalizowanie wszystkich procedur jest spodziewane w przyszłym tygodniu. Dziś - w drugim i ostatnim dniu posiedzenia Rady Europejskiej unijni przywódcy będą dyskutować przede wszystkim o Brexicie, już bez udziału brytyjskiej premier Theresy May.

Senat wybierze dzisiaj ławników Sądu Najwyższego

O 9.00 wznowi obrady Senat. Izba wybierze dzisiaj ławników Sądu Najwyższego, a także podejmie uchwałę w sprawie stwierdzenia pozostawienia bez dalszego biegu zgłoszenia kandydata na ławnika. Na zakończenie posiedzenia zostaną przeprowadzone głosowania. Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji we wtorek pozytywnie zaopiniowała trzynastu kandydatów na ławników Sądu Najwyższego. W trakcie posiedzenia okazało się, że jednego z kandydatów poszukuje policja, a inny nie wie, czy ma kwalifikacje do tej roli.

Strzelanina w Maryland

Pięć ofiar śmiertelnych - to bilans strzelaniny w amerykańskim stanie Maryland. Tym razem celem ataku byli dziennikarze lokalnej gazety z miasta Annapolis. Sprawca został aresztowany. Sprawca został aresztowany. To trzydziestokilkuletni Jarrod Ramos. Zatarł on odciski palców, by trudniej było go zidentyfikować.

Pogoda w piątek 29.06 - przed nami ciepły dzień

Więcej o:
Komentarze (40)
[WIADOMOŚCI DNIA] Szczyt UE: Jest zielone światło dla porozumienia ws. migracji
Zaloguj się
 • villiers

  Oceniono 23 razy 13

  Zielone światło .... . Kiedyś nie było żadnych świateł a na niemieckiej granicy , zawsze kiedy wracałem z Locarno przekopywali mi cały samochód. A grzebać trzeba przyznać umieli. Teraz przechodzą całe tabuny szarawych i to w biały dzień.

 • dziadekjam

  Oceniono 15 razy 7

  Angela Merkel podkreśliła, że między krajami członkowskimi - mimo porozumienia - panują "głębokie podziały". 
  =======================================================================
  Jak widać nie wszystkim podoba się import opalonych dupcyngierów na potrzeby międzyudzi andziowych tłustych rodaczek...

 • qawsedrftg

  Oceniono 16 razy 6

  Czyli "weiter so"! Nic konkretnego nie ustalono, o działaniach nie mówiąc. Chodzi o to aby Makrela mogła ciemnemu :) ludowi powiedzieć: hura! mamy porozumienie! Wartości itd. A POntony płyną i płyną...

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy 5

  "Szczyt UE: Jest zielone światło dla porozumienia ws. migracji i prawa azylowego [WIADOMOŚCI DNIA]
  ...

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel podkreśliła, że między krajami członkowskimi - mimo porozumienia - panują "głębokie podziały". 

  Aha!

 • sympatyklewicy

  Oceniono 7 razy 3

  Jest zielone światło, Niemcy i Francja mogą sobie przyjąć po kilka milionów migrantów. My też mamy zielone światło, nie musimy ich przyjmować.

 • villiers

  Oceniono 15 razy 3

  Pod fotografią :Szczyt UE w Brukseli. Emmanuel Macron i Angela Merkel. Reszta ma do powiedzenia dwa słowa : gó..no i nic.

 • mocno_kwasny

  Oceniono 23 razy 3

  ha ha ha Merkel przylozyla lbem w sciane :-)

 • vidi12

  Oceniono 26 razy 2

  Sukces Tuska... piszą... ja pier dolę... wolne media :)))) Jeszcze niedawno Herr Tusk chciał Polskę karać za brak zgody na przymusową relokację... ruda kanalia :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX