Ostatni występ Polaków na mundialu. Unijny szczyt w Brukseli [WIADOMOŚCI DNIA]

Mundial 2018. Mecz Polska - Japonia

Ostatni występ polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Polska zmierzy się na stadionie w Wołgogradzie z Japonią. Początek meczu o 16.00. Dla Biało-czerwonych ten występ nie ma już żadnego znaczenia - drużyna nie ma szans na wyjście z grupy po przegranych spotkaniach z Kolumbią i Senegalem.

Senat o nowelizacji Kodeksu wyborczego

Senat będzie kontynuował rozpoczęte wczoraj posiedzenie. Izba zajmie się między innymi nowelizacją Kodeksu wyborczego. Likwiduje ona między innymi obowiązek transmisji i nagrywania przebiegu głosowania w lokalach wyborczych. Zmiana ma związek z wejściem w życie unijnej dyrektywy o ochronie danych osobowych (RODO).

Szczyt Rady Europejskiej w Brukseli

Premier Mateusz Morawiecki przed południem wylatuje do Brukseli, gdzie dziś weźmie udział w szczycie Rady Europejskiej. Dwudniowe spotkanie europejskich przywódców będzie poświęcone problematyce migracji, bezpieczeństwa i obrony, a także sprawom gospodarczym i finansowym. Przywódcy UE zajmą się też Brexitem, a na piątek zaplanowano szczyt strefy euro.

Frans Timmermans o praworządności w Polsce

Na komisji swobód obywatelskich Europarlamentu wystąpi wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Uważa on, że ustawa o Sądzie Najwyższym powinna być zaskarżona do unijnego Trybunału. 3 lipca skrócone zostaną kadencje części sędziów i przejdą oni na emeryturę. Timmermans uważa, że obniżenie wieku emerytalnego i zastosowanie go do sędziów to naruszenie ich niezależności. 

Decyzja NSA ws. prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego

Naczelny Sąd Administracyjny rozpatrzy skargę wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery ws. wygaszenia mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda wydał zarządzenie wygaszające mandat prezydenta. Przyczyną było podejrzenie, że naruszył on przepisy ustawy antykorupcyjnej, zasiadając w radzie nadzorczej spółki. Witkowski odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd przyznał prezydentowi rację. Dzisiejsza decyzja NSA będzie ostateczna.

Pogoda w czwartek. Ciepło, choć deszczowo

Pogoda w czwartek sprawi nam niemiłą niespodziankę. Będzie ciepło, ale też przelotnie popada. IMGW wydał ostrzeżenia dla południowej Polski - przed intensywnymi opadami deszczu.

Mała Szelma typowała wszystkie mecze Polaków. Jaki wynik obstawia z Japonią?

Więcej o: