Wysłuchanie Polski przez unijnych ministrów ws. artykułu 7 [WIADOMOŚCI DNIA]

Pierwsze wysłuchanie Polski ws. artykułu 7.

Dziś formalne wysłuchanie Polski na spotkaniu unijnych ministrów do spraw europejskich w Luksemburgu. Takie wysłuchanie w ramach procedury związanej z artykułem 7 unijnego traktatu odbędzie się po raz pierwszy w historii. Na pytania unijnych ministrów będzie odpowiadał wiceszef MSZ Konrad Szymański, któremu towarzyszyć będą eksperci. 

Rząd zajmie się problemem odpadów

Dziś zbiera się rząd. Ministrowie zajmą się między innymi przygotowanym przez resort przedsiębiorczości i technologii projektem ustawy o tak zwanym małym ZUS-ie.Rząd ma się też zająć regulacjami dotyczącymi gospodarki odpadami. 

Oficjalne wyniki wyborów w Turcji - potężna władza dla Erdogana

Według tureckiej komisji wyborczej, po przeliczeniu 99 procent głosów Recep Erdogan uzyskał 52,5 procent poparcia, a jego najgroźniejszy rywal, kandydat republikanów Muharrem Ince 30,5 procent. Erdogan będzie najpotężniejszym człowiekiem w Turcji od czasów Ataturka. Będzie stał na czele rządu i będzie mógł powoływać i odwoływać ministrów i urzędników oraz uchwalać niektóre przepisy. 

Senat zajmie się kandydatami na ławników do SN

Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji w Senacie wyrazi opinie w sprawie kandydatów na ławników Sądu Najwyższego. Komisja wysłucha ich i zbada wnioski. Do 3 lipca Senat musi wybrać ławników zgodnie z nową ustawą o Sądzie Najwyższym. Na podstawie nowego prawa będą oni uczestniczyć w rozpoznawaniu skarg nadzwyczajnych oraz spraw dyscyplinarnych.

Andrzej Duda na Łotwie

Prezydent Andrzej Duda z małżonką udadzą się dziś po południu na Łotwę, jutro rozpoczną oficjalną wizytę w tym kraju. Dziś zaplanowano prywatną kolację z łotewską parą prezydencką. Jutro odbędzie się oficjalne powitanie, a także rozmowy. Wizyta związana jest między innymi ze świętem stulecia niepodległości Łotwy

Pogoda we wtorek 26.06: Ostrzeżenia przed burzami z gradem

Więcej o: