Wichury w Polsce, Beata Szydło o kosztach wizażu, kobiety w Iranie na stadionie [WIADOMOŚCI DNIA]

Wichury w Polsce

Pogoda w czwartek mocno dała się we znaki Polakom. Jeszcze dzień wcześniej IMGW ostrzegało, że na terenie całego kraju możliwe są burze (także z gradem), którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr. Nawałnica jaka przeszła nad Warszawą sprawiła, że opóźniono wylot prezydenta Andrzeja Dudy do Estonii. Strażacy stale usuwają skutki pogody, a tysiące gospodarstw jest bez prądu.

Beata Szydło o wydatkach na wizaż w KPRM

Beata Szydło odniosła się do kwestii faktur na wizaż i zastrzeżeń Najwyższej Izby Kontroli, o których pisaliśmy w Gazeta.pl. W kilka miesięcy w KPRM wydano ponad 167 tys. zł za usługi wizażu. - Prawo nie zostało złamane - przekonywała wicepremier.

Zwolnienia w lubuskiej policji

Podczas imprezy w ośrodku MSWiA w Świnoujściu z okna wypadł dowódca oddziału antyterrorystycznego z województwa lubuskiego. Funkcjonariusz nie przeżył. W związku z wypadkiem minister Joachim Brudziński odwołał komendanta wojewódzkiego i jego zastępcę.

Art. 7. Rząd zostanie wysłuchany w UE

We wtorek 26 czerwca odbędzie się pierwsze w historii UE wysłuchanie państwa w ramach artykułu 7. Pojawiły się doniesienia, że każdy z ministrów państw członkowskich będzie mógł zadać jedno pytanie. Odpowiadać na nie mają przedstawiciele polskiego rządu.

Mundial 2018 i przełom w Iranie. Po prawie 40 latach wpuszczono kobiety na stadion

Po raz pierwszy od 1980 r. irańskim kobietom pozwolono na oglądanie transmisji mistrzostw świata w piłce nożnej razem z mężczyznami na stadionie. Wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw świata prezydent FIFA Gianni Infantino zapewniał, po rozmowach z prezydentem Iranu, że otrzymał obietnicę, że kobiety będą miały wstęp na stadiony.

Więcej o: