Frans Timmermans zda relację z wizyty w Polsce; Duda mianuje nowego ministra [WIADOMOŚCI DNIA]

Komisja Europejska o sytuacji w Polsce

Na posiedzeniu Komisji Europejskiej ma być ponownie omówiona sytuacja w Polsce. Chodzi o dialog Brukseli z Warszawą dotyczący praworządności i reformy sądownictwa.
Wiceszef Komisji Frans Timmermans ma zdać relację komisarzom ze swojej poniedziałkowej wizyty w Warszawie, która - jak mówią unijni urzędnicy - nie przyniosła przełomu w sporze dotyczącym reform.

Posiedzenie rządu. Nowy minister rolnictwa poinformuje o suszy

Prezydent Andrzej Duda mianuje dzisiaj nowego ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego. Następnie, na posiedzeniu rządu minister przedstawi, informację na temat suszy w Polsce. Problemy z suszą są w całym kraju. Ponad 90 procent gmin odnotowało tak zwaną suszę rolniczą na blisko połowie gruntów ornych. "W niektórych częściach Polski od kwietnia nie pada deszcz, a to powoduje straty w plonach" - mówi prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz.

Ważne spotkanie w Niemczech odwołane

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński odwołał ważne spotkanie przedstawicieli polskiego Sejmu z przedstawicielami Bundestagu. Powodem ma być fakt, że na wyjazd zdecydowała się zbyt mała liczba wicemarszałków. Politycy, którzy mieli wejść w skład delegacji tłumaczyli to "ważnymi wydarzeniami krajowymi".

Ambasadorowie zajmą się Nord Stream 2

Unijni ambasadorowie omówią dziś w Brukseli po raz pierwszy zmiany w dyrektywie gazowej, które mają utrudnić powstanie gazociągu Nord Stream 2. To krok naprzód w prowadzonych pracach nad nowelizacją, o co zabiegała Polska. Do tej pory Bułgaria, kierująca w tym półroczu pracami Unii, hamowała te prace, ograniczając je jedynie do rozmów technicznych na poziomie ekspertów.

Uczestnicy Rejsu Niepodległości na audiencji u papieża

15 uczestników Rejsu Niepodległości weźmie dziś udział w audiencji generalnej w Watykanie. Młodzi Polacy będą mogli wspólnie modlić się za powodzenie rejsu oraz otrzymają błogosławieństwo od papieża Franciszka na kolejne etapy morskiej przygody na pokładzie "Daru Młodzieży".

Pogoda na w środę 19.06: będą upały

Więcej o: