Donald Trump: USA nie będą obozem dla migrantów [WIADOMOŚCI DNIA]

Krzysztof Jurgiel zrezygnował ze stanowiska ministra rolnictwa

Krzysztof Jurgiel podał się do dymisji. Minister rolnictwa i rozwoju wsi złożył rezygnację ze stanowiska z powodów osobistych. Portal Gazeta.pl nieoficjalnie ustalił, że nowym szefem resortu zostanie Jan Krzysztof Ardanowski.

Donald Tusk pozwał Patryka Jakiego

Donald Tusk pozwał Patryka Jakiego. Na profilu kandydata PiS na prezydenta Warszawy na Facebooku ukazała się przeróbka zdjęcia przewodniczącego Rady Europejskiej z  pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Fotografia przedstawia płaczących Donalda Tuska i Grzegorza Schetynę. Dodany podpis brzmiał: „Nasi przegrali z Meksykiem”, co miało być komentarzem do przegranego przez Niemcy meczu z Meksykiem.

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans w Warszawie

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans spotkał się w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmowy dotyczyły zmian w polskim sądownictwie. Po spotkaniu obaj zapewniali o konstruktywnej rozmowie.

Donald Trump o uchodźcach w USA

"USA nie będą obozem dla migrantów ani ośrodkiem dla uchodźców" - powiedział Donald Trump. Trump przyznał, że polityka oddzielania dzieci nielegalnych imigrantów od rodziców na południowej granicy USA jest drastyczna. Winą obarczył demokratów, którym zarzucił brak woli kompromisu w sprawie prawa imigracyjnego. Donald Trump stwierdził, że jeśli demokraci zmienią swoje podejście, bardzo szybko uda się rozwiązać problem nielegalnej imigracji. Politykę "zero tolerancji", która oznacza m.in. odbierania dzieci migrantom skrytykowała dziś Melania Trump.

Zobacz też: Pogoda - radar burz i opadów

Kim Dzong Un i Donald Trump podpisali historyczne porozumienie

Więcej o: