Frans Timmermans w Polsce. Wiceszef KE spotka się z Mateuszem Morawieckim [WIADOMOŚCI DNIA]

Frans Timmermans w Polsce. Spotkanie z Mateuszem Morawieckim

Premier Mateusz Morawiecki spotka się w Warszawie z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. To kolejna odsłona dialogu Warszawy z Brukselą na temat zmian w polskim sądownictwie. Pół roku temu Komisja Europejska uruchomiła procedurę z artykułu 7. unijnego traktatu, zarzucając polskiemu rządowi naruszenie zasad praworządności.

Referendum w Baranowie. Mieszkańcy nie chcą Centralnego Portu Komunikacyjnego

Mieszkańcy gminy Baranów w referendum opowiedzieli się przeciwko budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Na pytanie, "czy jesteś za lokalizacją CPK w Gminie Baranów" 84 proc. wybrało odpowiedź "Nie". Za było 16 procent, czyli 322 osoby.  Frekwencja wyniosła 47 proc. Oznacza to, że referendum jest ważne, chociaż nie jest ono wiążące dla rządu.

Pogrzeb Romana Kłosowskiego

O godz. 13 na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Romana Kłosowskiego. Aktor, a także reżyser i pedagog zmarł 11 czerwca, w wieku 89 lat. Uroczystości będą miały charakter państwowy. Aktor w pamięci widzów pozostaje przede wszystkim jako Roman Maliniak z serialu "Czterdziestolatek" w reżyserii Jerzego Gruzy. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach.

Jacek Czaputowicz na spotkaniu Rady Państw Morza Bałtyckiego

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz odbędzie dwudniową wizytę w Sztokholmie. W stolicy Szwecji weźmie udział w spotkaniu Rady Państw Morza Bałtyckiego. Tematy rozmów to bezpieczeństwo i gospodarka. Rada Państw Morza Bałtyckiego istnieje od 26 lat i została założona przez Niemcy i Danię. Dzisiaj zrzesza 11 państw regionu, w tym także Polskę, Szwecję, Rosję, a także Islandię.

Pogoda na poniedziałek. Burze i opady deszczu

Pogoda w poniedziałek nie będzie rozpieszczać. We wschodniej części kraju prognozowane są burze, a nawet burze z gradem. Odpoczniemy też od 30-stopniowych upałów. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu do 27, 28 stopni miejscami na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Chłodniej nad morzem: od 18 do 21 stopni.

Timmermans o dialogu z Polską: "Zmiany w rządzie doprowadziły do zmiany atmosfery"

Więcej o: