Triumf Rosji na początku mundialu. Wygrała 5:0 z Arabią Saudyjską [WIADOMOŚCI DNIA]

Mundial 2018. Rosja wygrała z Arabią Saudyjską

W czwartek o godzinie 17 rozpoczęły się tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Pierwszy mecz rozegrała drużyna gospodarzy, która pokonała Arabię Saudyjską 5:0. Kolejne mecze już w piątek. O godzinie 14 Egipt zmierzy się z Urugwajem, o 17 - Maroko z Iranem, zaś o 20 - Portugalia z Hiszpanią.

Sprawa Tomasza Komendy. Przeprowadzono sekcję zwłok Doroty P.

Dorota P. była kluczowym świadkiem w sprawie Tomasza Komendy. Zmarła w sobotę we wrocławskim szpitalu. Wcześniej w rozmowie z dziennikarzami twierdziła, że była zastraszana przez policjantów. W czwartek przeprowadzono sekcję zwłok Doroty P. Dwa dni wcześniej ruszyło śledztwo w sprawie jej śmierci.

Sąd Najwyższy oddalił kasację ws. drukarza z Łodzi

Sąd Najwyższy oddalił kasację Zbigniewa Ziobry w sprawie drukarza z Łodzi. Pracownik drukarni w 201 roku odmówił wydrukowania materiałów promocyjnych organizacji LGBT. Sąd uznał, że drukarz popełnił wykroczenie. Minister Sprawiedliwości nie zgadza się z wyrokiem i ogłosił, że skieruje sprawę do TK.

Pomnik katyński w Jersey City zostanie przeniesiony

Pomnik Katyński zostanie przeniesiony z placu Exchange - taką decyzję w drugim czytaniu podjęła Rada Miejskiej Jersey City w dziewięcioosobowym składzie. Stanie 60 metrów dalej, przy ulicy York i nadal będzie znajdował się nad rzeką Hudson. Na jego miejscu ma powstać park.

NIK: Przetarg Ministerstwa Zdrowia na dentobusy ustawiony

Najwyższa Izba Kontroli ma zastrzeżenia do przetargu Ministerstwa Zdrowia na dentobusy. NIK zarzuca resortowi ustawienie przetargu pod konkretnego dostawcę. Resort tłumaczy, że wyposażenie dentobusów, takie jak podgrzewana przednia szyba, które wyeliminowało większość dostawców, było konsultowane z ekspertami.Więcej o: