Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim; reprezentacja rusza na Mundial 2018 [WIADOMOŚCI DNIA]

Reprezentacja Polski wyleci z na Mundial 2018 w Rosji

O godz. 10.30 reprezentacja Polski wyleci z Warszawy na Mundial 2018, a dokładnie do Soczi, gdzie piłkarze mają swoją mundialową bazę. Biało-czerwoni pierwszy mecz na mistrzostwach świata rozegrają 19 czerwca w Moskwie, z Senegalem. Wczoraj, w ostatnim meczu towarzyskim przed mundialem, pokonali Litwę 4:0.

Debata o Polsce i reformie sądownictwa w Parlamencie Europejskim

Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim w Strasburgu rozpocznie się o godz. 15.00. W debacie weźmie udział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który uważa, że w Polsce jest "systemowe zagrożenie praworządności". Do Strasburga pojechał wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Debata będzie dotyczyła zmian w polskim sądownictwie.

Radni Jersey City w USA zdecydują ws. pomnika katyńskiego

Po informacji, że pomnik katyński w Jersey City (USA) ma zostać przeniesiony, doszło do spięcia dyplomatycznego między władzami miasta a polskim rządem i środowiskami polonijnymi.Ostatecznie opracowano rozwiązanie kompromisowe, nad którym dziś zagłosują radni. Polski pomnik ma pozostać w centrum Jersey City, nad rzeką Hudson. Zostanie jednak przesunięty o około 60 metrów. Głosowanie odbędzie się wieczorem polskiego czasu.

Mundial 2026. Kto będzie gospodarzem?

FIFA na konferencji w Moskwie ogłosi gospodarza Mistrzostw Świata 2026. Kandydatami są Maroko i wspólnie USA-Meksyk-Kanada.

Święto Żandarmerii Wojskowej. Andrzej Duda gościem

13 czerwca w Polsce przypada święto Żandarmerii Wojskowej. Uroczyste obchody odbędą się (godz. 12.00) w kompleksie koszarowym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zaplanowano między innymi uroczysty apel oraz pokaz wyszkolenia bojowego żołnierzy.

Pogoda 13.06: ciepło ale może popadać

Pogoda na środę 13.06.2018