Historyczne spotkanie prezydenta USA i przywódcy Korei Północnej [SKRÓT DNIA]

  1. Prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkali się w Singapurze i podpisali dokument dotyczący wzajemnych relacji. - Dokonał się duży postęp - powiedział Trump po zakończeniu rozmów. - Spotkanie poszło lepiej, niż ktokolwiek mógł oczekiwać - dodał. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  2. Na godz. 15 zaplanowano posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju. Prezydent Andrzej Duda ma przedstawić propozycję pytań w ewentualnym referendum w sprawie zmian konstytucji. Andrzejowi Dudzie zależy na tym, by referendum odbyło się w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, najlepiej 10 i 11 listopada tego roku.
  3. Rząd zajmie się m.in. płacą minimalną. Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska proponuje, by najniższe wynagrodzenie wzrosło z obecnych 2100 złotych do 2 250 złotych w przyszłym roku. Stawka godzinowa zaś miałaby wzrosnąć z obecnych 13 złotych 70 groszy do 14 złotych 70 groszy.
  4. To ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Rosji. Reprezentacja Polski w piłce nożnej podejmie dziś o godz. 18 na Stadionie Narodowym Litwę. Będzie to ostatni mecz towarzyski przed mundialem. Już jutro biało-czerwoni wylatują do bazy w Soczi.
  5. IMGW ostrzega dziś przed silnymi opadami deszczu m.in. na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Śląsku, Lubelszczyźnie i w Świętokrzyskiem. W Małopolsce i na Śląsku mogą wystąpić dodatkowo burze. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

"Pokonaliśmy uprzedzenia i jesteśmy tutaj". Przełomowy szczyt Trump - Kim w Singapurze