Bukaresztańska Dziewiątka w Warszawie. Ważne rozmowy w ramach NATO [SKRÓT DNIA]

  1. Przywódcy dziewięciu krajów wschodniej flanki NATO będą rozmawiać w Warszawie o bezpieczeństwie w regionie. Bukaresztańską Dziewiątkę tworzą Polska, Rumunia, Węgry, Czechy, Słowacja, Bułgaria, Litwa, Łotwa i Estonia. Współgospodarzami będą prezydenci Polski i Rumunii: Andrzej Duda i Klaus Iohannis.
  2. Współpraca z Unią Europejską i sytuacja w Afganistanie - takie będą główne tematy rozmów drugiego dnia spotkania ministrów obrony krajów NATO w Brukseli. To ostatnie spotkanie przed lipcowym szczytem Paktu.
    Ministrowie mają rozmawiać o tym, jak zwiększyć dotychczasową współpracę NATO z Unią Europejską.
  3. W Charlevoix w Kanadzie rozpoczyna się dwudniowy szczyt państw G7- siedmiu najbardziej wpływowych krajów świata. W spotkaniu biorą udział Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Japonia, Francja, Niemcy i Włochy, a także przedstawiciele Unii Europejskiej. Głównymi tematami będą: sprawy handlu i ceł amerykańskich na import metali oraz umowa nuklearna z Iranem.
  4. Na południu Polski spodziewane są burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia najniższego - pierwszego stopnia - dla pięciu województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.
  5. W Opolu rozpoczyna się 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Zainauguruje go o 20.00 koncert "Przebój na Mundial". Jutro na opolskiej scenie koncert Premiery. Wieczorem zabrzmią też piosenki kabaretowe oraz literackie. W niedzielę "Od Opola do Opola", czyli muzyczne podsumowanie roku, a później "Piosenka Ci nie da zapomnieć. Koncert przebojów stulecia".

Czym właściwie zajmuje się Beata Szydło?

Więcej o: