Saudyjki po raz pierwszy odbierają prawo jazdy; Pięta zawieszony w prawach członka PiS [SKRÓT DNIA]

  1. Poseł Stanisław Pięta zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS - poinformowała rzecznik partii Beata Mazurek. Stanisław Pięta będzie także wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych.
  2. Robert Brylewski zmarł po długiej śpiączce, spowodowanej pobiciem - informowali wczoraj członkowie zespołu Kryzys. Dziś prokuratura podała, że bada okoliczności śmierci Brylewskiego.
  3. Arabia Saudyjska wydała dziś pierwsze 10 praw jazdy kobietom. Do początku czerwca Arabia była jedynym krajem na świecie, który nie zezwalał kobietom prowadzić samochodów. Niedawno aktywistki, które walczyły o możliwość prowadzenia aut przez kobiety, zostały aresztowane.
  4. Na prośbę króla Abd Allaha II premier Jordanii Hani al-Mulki podał się do dymisji. To efekt wielotysięcznych protestów, które trwają w kraju od kilku dni. Jordańczycy sprzeciwiają się planowanemu przez rząd podwyższeniu podatków i podwyżkom cen.  
  5. Papież przyjął na audiencji w Watykanie premiera Mateusza Morawieckiego. W półgodzinnej rozmowie głównymi tematami były wizja Europy, prorodzinna polityka społeczna, sytuacja na Ukrainie i uchodźcy.