Robert Brylewski nie żyje, premier u papieża, KE odpowie na cła USA [SKRÓT DNIA]

  1. Nie żyje Robert Brylewski, muzyk, założyciel takich zespołów jak Brygada Kryzys czy Izrael. Gitarzysta zmarł po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem. Więcej >>>
  2. Trener Adam Nawałka poda nazwiska 23 piłkarzy, którzy wyjadą na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej do Rosji, które rozpoczynają się 14 czerwca. Polska w fazie grupowej zagra z Senegalem, Kolumbią i Japonią.
  3. Papież Franciszek przyjmie dziś na audiencji w Pałacu Apostolskim premiera Mateusza Morawieckiego. Będzie to ich pierwsze oficjalne spotkanie.
    Audiencja rozpocznie się o 10.00. Szefowi rządu będą towarzyszyć małżonka i dzieci.
  4. Komisja Europejska rozpoczyna konsultacje z unijnymi krajami w sprawie działań odwetowych za amerykańskie cła na stal i aluminium ze Wspólnoty. Ta sprawa ma być także jednym z tematów szczytu G7 pod koniec tygodnia w Kanadzie.
  5. Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zajmie się wnioskami o odwołanie wicepremier Beaty Szydło i minister rodziny Elżbiety Rafalskiej (PiS). PO złożyła je pod koniec kwietnia, gdy w Sejmie trwał protest osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i rodziców.