Mark Zuckerberg w Parlamencie Europejskim o Cambridge Analytica [SKRÓT DNIA]

  1. Spotkanie z Markiem Zuckerbergiem w Parlamencie Europejskim rozpocznie się o 18:15 i potrwa do 19:30. Spotkanie z szefem Facebooka będzie transmitowane. Będzie dotyczyło nielegalnego wykorzystania danych z portalu przez spółkę Cambridge Analytica. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. Dziś w Brukseli unijna narada ministerialna na temat relacji handlowych z USA. Rozmowy będą dotyczyć m.in. ochrony europejskich firm działających w Iranie po wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z układu nuklearnego. Polskiej delegacji przewodniczy minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
  3. Podczas posiedzenia rządu Rada Ministrów zajmie się m.in. nowelizacją ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, programem przeciwdziałającym rozprzestrzenianiu się w Polsce Afrykańskiego Pomoru Świń czy sprawozdaniem z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Początek posiedzenia zaplanowano na godzinę 10.
  4. Olga Tokarczuk ma szansę na otrzymanie prestiżowej międzynarodowej nagrody literackiej Bookera. Polska pisarka jest na liście sześciorga nominowanych. Nominację uzyskała za powieść "Bieguni". Gala finałowa odbędzie się w Muzeum Wiktorii i Alberta w zachodnim Londynie. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  5. Kilkuset maturzystów napisze egzamin z języka włoskiego. O 9 rozpocznie się egzamin na poziomie podstawowym. Napisze go około 220 osób. O godzinie 14 odbędzie się egzamin na poziomie rozszerzonym. Będzie go zdawać około 510 osób. Język włoski jest najrzadziej wybieranym językiem obcym nowożytnym na maturze.