Sejm zajmie się postulatami protestujących rodziców; zaprzysiężenie Putina na 4. kadencję [SKRÓT DNIA]

  1. Dziś pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy zwiększającej świadczenia dla osób niepełnosprawnych. Odbędzie się ono wieczorem na posiedzeniu sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. W propozycji zawarto jeden z postulatów protestujących w Sejmie opiekunów i dorosłych niepełnosprawnych.
  2. W Moskwie odbędzie się zaprzysiężenie Władimira Putina na kolejną, czwartą kadencję na stanowisku prezydenta W weekend przeciwnicy prezydenta protestowali przeciwko jego kolejnej kadencji. Policja zatrzymała ponad 1600 osób. 
  3. Dziś o godzinie 8.00 podane zostaną informacje o przebiegu nocnej akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Po wstrząsie, do którego doszło w sobotę przed południem, zginęło tam dwóch górników, a kolejnych trzech jest wciąż poszukiwanych.
  4. Sąd Okręgowy w Szczecinie rozpatrzy dzisiaj zażalenia na tymczasowy areszt posła PO z Koszalina Stanisława Gawłowskiego. Od decyzji sądu zależy, czy sekretarz generalny partii wyjdzie na wolność czy pozostanie w areszcie.
  5. Po dwudniowej przerwie powrót do egzaminów maturalnych. Dziś obowiązkowa matematyka. Maturzyści o godzinie 9.00 rozpoczną pisanie poziomu podstawowego. Poziom rozszerzony z tego przedmiotu w środę. Z egzaminem zmierzy się prawie 273 tysiące tegorocznych absolwentów liceów i techników.