Barbara Bush nie żyje. Była pierwsza dama miała 92 lata [SKRÓT DNIA]

  1. Barbara Bush nie żyje. Była pierwsza dama zmarła w swoim domu w Houston. Żona 41. i matka 43.  prezydenta Stanów Zjednoczonych miała 92 lata. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. Prawie 350 tys. gimnazjalistów przystąpi do egzaminów gimnazjalnych. W środę będzie sprawdzana ich wiedza humanistyczna, w czwartek - matematyczno-przyrodnicza, w piątek - z języków obcych.To przedostatnia tura egzaminu gimnazjalnego, po tym jak weszła w życie reforma edukacji.
  3. Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej Mike Pompeo spotkał się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Jak informują amerykańskie media do tajnego spotkania doszło w Wielkanoc w Pjongjangu. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  4. Instytut Pamięci Narodowej zaprezentuje w południe posiadany przez Archiwum IPN oryginał raportu dowódcy sił niemieckich walczących z powstaniem w getcie warszawskim. Raport Juergena Stroopa niedawno otrzymał certyfikat UNESCO "Pamięć Świata".
  5. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w Rumunii weźmie udział w Szczycie Parlamentarnym Formatu Bukareszteńskiego. Tematem spotkania będą stosunki z partnerami wschodnimi oraz polityka obronna. Format Bukareszteński, określany też jako B9, zakłada współpracę grupy państw wschodniej flanki w ramach NATO. W jej skład wchodzą: Polska, Rumunia, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa i Estonia.
Więcej o: