Kaczyński, Orban i Morawiecki odsłonią pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej [SKRÓT DNIA]

  1. Premier Mateusz Morawiecki, premier Węgier Viktor Orban oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński o godzinie 11 odsłonią pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej w Budapeszcie. Monument składa się z kopca z krzyżem, bramy, płaskorzeźby Lecha Kaczyńskiego i tablicy z listą ofiar katastrofy.
  2. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz z wizytą w Madrycie. W stolicy Hiszpanii szef polskiej dyplomacji spotka się ze swoim hiszpańskim odpowiednikiem, Alfonso Dastisem. Będzie to pierwsza od 7 lat podróż szefa polskiego MSZ do Hiszpanii.
  3. Na Węgrzech ostatni dzień kampanii przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi. W niedzielę Węgrzy wybiorą 199 parlamentarzystów. Szef rządu zamknie kampanię po południu na wiecu w miejscowości Székesfehérvár.
  4. Nawet 50 tysięcy Palestyńczyków weźmie udział w proteście na granicy Strefy Gazy i Izraela. Od zeszłego piątku w zamieszkach i ostrzałach zginęło w sumie 21 Palestyńczyków, a kilkuset zostało rannych.
  5. Anna Zalewska przedstawi stan prac nad zmianami w prawie dotyczącymi szkół branżowych i techników. Szefowa MEN powiedziała, że zmiany mają uelastycznić pracę szkół branżowych i techników oraz sprawić, żeby ich kształcenie było dopasowane do wymogów rynku pracy. Już teraz pracodawcy mogą uczestniczyć w kształceniu zawodowym np. fundując stypendia.
Więcej o: