70 ofiar pożaru w areszcie w Wenezueli; za równo rok Wielka Brytania opuści UE [SKRÓT DNIA]

  1. Tragiczna w skutkach próba ucieczki z policyjnego aresztu w wenezuelskim mieście Valencia. Co najmniej 68 osób zginęło po tym, jak na komisariacie policji wybuchł pożar. Prawdopodobnie osadzeni podpalili materac i ukradli broń jednemu ze strażników.
  2. Za równo rok brexit stanie się faktem. 29 marca 2017 roku Wielka Brytania uruchomiła art. 50, czyli formalną procedurą opuszczenia Unii Europejskiej. Trwa on dwa lata i 29 marca 2019 roku kraj oficjalnie przestanie być członkiem wspólnoty.
  3. Kościół katolicki rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego. To czas wspominania męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Triduum rozpoczyna w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej. Jest dziękczynieniem za ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.
  4. W olsztyńskim Sądzie Rejonowym odbędzie się kolejna rozprawa w ponownym procesie Czesława Jerzego Małkowskiego. Były prezydent Olsztyna jest oskarżony o zgwałcenie podległej mu urzędniczki. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Zeznawała już m.in. pokrzywdzona kobieta, która jest oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie.
  5. Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wyniku ataku na hotel w mieście Bandiagara w środkowej części Mali. Wśród ofiar śmiertelnych jest jeden z napastników. Według relacji świadków pięciu uzbrojonych napastników otworzyło ogień przy wejściu do hotelu.
Więcej o: