Duda odwiedzi tereny dotknięte rok temu nawałnicami [SKRÓT DNIA]

  1. Prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w woj. pomorskim na obszarach dotkniętych nawałnicą w sierpniu ubiegłego roku. Duda złoży kwiaty w pobliżu miejsca tragicznej śmierci dwóch harcerek w Suszku, pojawi się na tamie na Brdzie, a w Brusach spotka się z osobami, które były zaangażowane w likwidację skutków nawałnicy.
  2. Początek trzydniowego posiedzenia Sejmu. Odbędzie się m.in. pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej. Zmiany mają na celu umożliwienie tej formacji wykonywanie zadań związanych z odbywaniem kary w Systemie Dozoru Elektronicznego.
  3. Sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold przesłucha kolejnych prokuratorów. Tym razem zeznania złoży była prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Ewa Daliga, a także była prokurator Prokuratury Okręgowej w Łodzi Izabela Janeczek.
  4. Podczas posiedzenia niejawnego komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich ma wydać decyzję w sprawie przyszłości nieruchomości przy ulicy Hożej. Będzie to pierwsza decyzja wydana po wejściu w życie nowelizacji ustawy o komisji.
  5. W Brukseli kolejna dyskusja o reformie sądownictwa w Polsce. Ma rozmów ma dojść na spotkaniu unijnych ministrów do spraw europejskich 28 krajów. Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans ma poinformować o rozmowach z Polską. Ma też przedstawić ocenę Białej Księgi przygotowanej przez rząd w Warszawie, która tłumaczy reformę wymiaru sprawiedliwości.
  6. Synoptycy IMGW zapowiadają w Polsce miejscami słabe opady śniegu, głównie na południu, północy i zachodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od -5 stopni  na Podhalu, -4 stopnie na Podkarpaciu do 5 stopni w woj. wielkopolskim.