Komisja Amber Gold przesłucha dyrektorów ABW, Trump obejrzy prototypy muru [SKRÓT DNIA]

  1. Komisja ds. Amber Gold przesłucha dzisiaj byłego dyrektora i wicedyrektora gdańskiej delegatury ABW - Adama Gruszkę i Jarosław Dąbrowskiego. Komisja ma poruszyć m.in. kwestię czynności, jakie ABW podjęła ws. Amber Gold. Ma paść także pytanie, dlaczego nie zajmowano się współpracą Michała Tuska z OLT Exppress.
  2. Senacka komisja ustawodawcza znów ma zająć się pracami nad projektem uchwały dotyczącym 50. rocznicy marca 1968 roku. Zgodnie z propozycją PiS za  antysemickie wydźwięki wieców po wydarzeniach marcowych odpowiadały władze PRL, a nie ogół społeczeństwa polskiego. Wczorajsze obrady związane z uchwałą przerwano po 70 minutach.
  3. Podczas posiedzenia w Strasburgu Europosłowie zajmą się przyszłym budżetem oraz relacjami z Wielką Brytanią po Brexicie. Przyjęcie rezolucji w tej sprawie poprzedzi zaplanowany na 22 i 23 marca szczyt 27 państw unijnych w Brukseli.
  4. Joachim Brudziński, szef MSWiA spotka się dzisiaj z Wojciechem Hermelińskim, przewodniczącym PKW. Będą rozmawiać m.in. o komisarzach wyborczych, transmisjach online oraz urzędnikach wyborczych. Zmiany w w Kodeksie wyborczym spotkały się z krytyką Hermelińskiego.
  5. Prezydent USA Donald Trump planuje dzisiaj odwiedzić San Diego. Ma tam obejrzeć 8 prototypowych fragmentów muru, który ostatecznie ma pojawić się na granicy z Meksykiem