Kim Dzong Un chce spotkać się z Donaldem Trumpem [SKRÓT DNIA]

  1. Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nie tylko chce się spotkać z prezydentem USA Donaldem Trumpem, ale także zaprzestać testów nuklearnych. Taką informację przekazał Trumpowi przedstawiciel Korei Południowej. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  2. Premier Mateusz Morawiecki spotka się  w Wilnie z premierem i prezydent Litwy - Saulisem Skvernelisem oraz Dalią Grybauskaite. Ponadto szef polskiego rządu weźmie udział w szczycie premierów państw bałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii. W trakcie rozmów poruszone zostaną zarówno tematy dwustronne, jak i związane ze współpracą na forum unijnym.
  3. Rozpoczyna się czwarta akcja „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”. Od dziś do niedzieli turyści mogą skorzystać z ofert hoteli, restauracji, muzeów czy teatrów, którzy oferują swoje usługi za połowę ceny. Obniżone ceny zaproponowało ponad 650 partnerów, związanych z obsługą ruchu turystycznego w całym kraju.
  4. 100 tysięcy osób w 15 krajach weźmie udział w tegorocznej 10. edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Organizatorzy przygotowali w sumie 679 tras w blisko 340 miejscowościach. Pierwsze grupy wyjdą już dziś wieczorem. Nocą każdy uczestnik przejdzie pieszo jedną z tras liczących od 40 do 133 kilometrów.
  5. W całym kraju w sklepach kilku sieci rozpoczyna się zbiórka żywności - akcja Caritas "Tak, Pomagam". Potrzebne są artykuły o długim terminie przydatności między innymi konserwy, makaron, kasze, przetwory, słodycze. Zbiórka żywności potrwa dwa dni.