Kiszczak i Jaruzelski stracą stopnie generalskie? Ustawa w Sejmie [SKRÓT DNIA]

  1. Sejmowa komisja obrony zajmie się w poniedziałek rządowym projektem ustawy degradacyjnej. Podczas pierwszego czytania zaprezentuje ją minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
  2. We Włoszech po wczorajszych wyborach parlamentarnych trwa jeszcze liczenie głosów, ale już jest jasne, że nie przyniosły rozstrzygnięcia. Żadne z ugrupowań nie zapewniło sobie potrzebnej do samodzielnego rządzenia większości parlamentarnej. Wybory wygrała koalicja centroprawicy, otrzymując około 37 procent głosów, jednak prawdziwym zwycięzcą wyborów jest antysystemowy Ruch 5 Gwiazd, który zdobył jedną trzecią głosów.
  3. Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zajmie się ustaleniem listy kandydatów na nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa. Kandydatów z listy 18 osób zgłoszonych do Sejmu wskazały tylko kluby: PiS i Kukiz'15. Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe w ramach protestu nie zgłosiły swoich kandydatów.
  4. Ma rozpocząć się proces o ochronę dóbr osobistych Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS pozwał byłego prezydenta Lecha Wałęsę po tym, jak ten stwierdził, że to Kaczyński jest osobą odpowiedzialną za katastrofę smoleńską.
  5. W nocy z niedzieli na poniedziałek po raz kolejny rozdano Oscary. Zwycięzcą jubileuszowej 90. edycji został film Guillermo del Toro - "Kształt Wody". Czytaj więcej>>>
Więcej o: