Węgry zagłosują nad poparciem wobec Polski ws. art. 7 [SKRÓT DNIA]

  1. Węgierski parlament ma głosować dziś za rezolucją o poparciu dla Polski wobec wszczęcia przez instytucje UE procedury zawartej w art. 7 unijnego traktatu. Komisja Europejska w grudniu stwierdziła, że są poważne zagrożenia dla praworządności w Polsce i niezależności wymiaru sprawiedliwości. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  2. Rząd zajmie się projektem ustawy wprowadzającej elektroniczną receptę. Przepisywanie leków będzie mogło odbywać się zdalnie bez fizycznej obecności pacjenta. Według szacunków, w niektórych przychodniach, 30 proc. wizyt ma na celu jedynie odebranie recepty. To pozwoli zmniejszyć kolejki do lekarzy specjalistów.
  3. Sąd Najwyższy ma ogłosić wyrok w sprawie sędziego obwinionego o kradzież 50 złotych. Tydzień temu rozpatrzył odwołanie obrońców i sędziego od decyzji o wydaleniu go z zawodu. W marcu ub.r. sędzia Sądu Rejonowego w Żyrardowie, zabrał banknot położony na ladę stacji paliw przez starszą kobietę, która na chwilę odwróciła się od kasy. Zdarzenie nagrał system monitoringu.
  4. Dziś w Warszawie odbędzie się pogrzeb Antoniego Krauzego, reżysera i scenarzysty, twórcy filmu "Smoleńsk". Artysta zmarł 14 lutego. Miał 78 lat.
    Pogrzeb będzie miał charakter państwowy. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą (10.30) w kościele dominikanów na warszawskim Służewie. Reżyser zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Falenicy.
  5. Rzecznik generalny unijnego Trybunału Sprawiedliwości ogłosi opinię dotyczącą Puszczy Białowieskiej. Ma ocenić czy Polska złamała europejskie prawo decydując się na karczowanie drzew. Rząd w Warszawie uzasadniał wycinkę koniecznością ochrony zasobów przed kornikiem.