Igrzyska w Pjongczangu. O medal powalczą m.in. polscy skoczkowie [SKRÓT DNIA]

  1. Kolejny dzień zmagań sportowców na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Polscy sportowcy zmierzą się w łyżwiarstwie szybkim i bobslejach, a o godz. 13.30 rozpoczyna się konkurs drużynowy w skokach narciarskich.
  2. Dziś w Brukseli spotkania ministrów finansów eurogrupy, którzy mają rozmawiać m.in. o kolejnych transzach pożyczki dla Grecji. Warunkiem są reformy i oszczędności wdrażane przez władze w Atenach. Grecja obecnie otrzymuje pieniądze z trzeciego pakietu finansowego, opiewającego na sumę 86 miliardów euro.
  3. Rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W wielu miejscowościach przez najbliższe dni będzie można uzyskać bezpłatne porady prawne i psychologiczne. To kolejna akcja, którą koordynuje Ministerstwo Sprawiedliwości.
  4. Tegoroczne Wstępy w Skaryszewie z zakazem handlu końmi na rzeź. Dwudniowa impreza, która zgodnie z wielowiekową tradycją rozpoczyna się w pierwszy poniedziałek po Środzie Popielcowej, jest największym i najstarszym końskim jarmarkiem w Polsce. Do Skaryszewa koło Radomia przyjeżdżają hodowcy koni z całego kraju.
  5. Synoptycy IMGW zapowiadają dziś rano lokalnie marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 metrów. Na północnym wschodzie i na Lubelszczyźnie mogą wystąpić niewielkie opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 stopnia Celsjusza, 0 stopni na wschodzie i w dolinach karpackich, do 4 stopni Celsjusza w regionach zachodnich.