Strzelanina w szkole w USA. Sprawca zabił 17 osób [SKRÓT DNIA]

  1. W strzelaninie w liceum na przedmieściach Miami w Stanach Zjednoczonych zginęło 17 osób, a kilkanaście zostało rannych. Podejrzany o dokonanie masakry 19-letni Nikolas Cruz - były uczeń szkoły - miał wymknąć się po strzelaninie z kampusu, udając ewakuującego się ucznia. Został zatrzymany kilkadziesiąt minut później. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  2. W wieku 78 lat zmarł Antoni Krauze. Był reżyserem i scenarzystą twórcą filmów krótkometrażowych i fabularnych, w tym "Monidło", "Party przy świecach", "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" oraz "Smoleńsk".CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  3. Komisja Weryfikacyjna do spraw warszawskiej reprywatyzacji zbada dziś zwrot kamienicy przy Lutosławskiego 9 na Żoliborzu. To kolejna nieruchomość przekazana w prywatne ręce wraz z lokatorami. Na godziny wieczorne zaplanowano rozprawy odwoławcze dotyczące nieruchomości przy Nabielaka 9 i Nowogrodzkiej 6a.
  4. Spotkania z Polakami na Litwie, obchody stulecia odbudowy Państwa Litewskiego oraz spotkanie z prezydent tego kraju Dalią Grybauskaite - to główne punkty rozpoczynającej się dziś trzydniowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Wilnie. Okazją do wizyty są zaplanowane na piątek uroczystości 100. rocznicy odbudowy państwa litewskiego.
  5. NATO otworzy ośrodek szkoleniowy w Iraku. Taką decyzję mają dzisiaj podjąć ministrowie obrony krajów Sojuszu. Od niemal roku NATO prowadzi niewielką misję szkoleniową w brytyjskiej ambasadzie w Bagdadzie. Ministrowie mają dać zielone światło na stworzenie znacznie większej misji.