Dziś ostatni dzień karnawału [SKRÓT DNIA]

  1. Dziś ostatni dzień karnawału, czyli ostatki. Największym impreza z tej okazji jak co roku odbywa się w Rio de Janerio, gdzie na ulice wychodzą tysiące tancerzy samby. W Europie najwięcej osób świętuje pożegnanie karnawału w Wenecji.
  2. Drugi dzień wizyty Morawieckiego w Libanie. Szef rządu spotka się we wtorek m.in. z pracownikami Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, którzy udzielają wsparcia uchodźcom z pobliskiej Syrii.
  3. Kolejne przesłuchania ws. prywatyzacji CIECH-u. Według CBA spółka została sprzedana po zaniżonej cenie, na czym miał stracić Skarb Państwa. W poniedziałek zatrzymano w związku z tym 6 osób - w Warszawie, Łodzi i Krakowie.
  4. Rusza proces sprawcy zamachu w Szwecji. Przed sądem stanie dziś Rachmat Akiłow oskarżony o to, że 7 kwietnia 2017 roku skradzioną ciężarówką wjechał w tłum ludzi w centrum Sztokholmu. Zginęło wówczas 5 osób, a 15 zostało rannych.
  5. Pjongczang 2018. Gdzie zobaczymy Polaków? Szanse na medal w sprincie stylem klasycznym ma dziś Justyna Kowalczyk oraz Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz. Złota sprzed czterech lat w łyżwiarstwie szybkim będzie z kolei bronił Zbigniew Bródka.